Szafa

Szafa - Olga Tokarczuk | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Tokarczuk
WYMIAR
6,65 MB
NAZWA PLIKU
Szafa.pdf
ISBN
2025214033368

OPIS

Porywająca, niepokojąca wyobraźnia Olgi Tokarczuk. Opowiadania, w których wyobraźnia sąsiaduje z mitami, a przedmioty znaczą więcej, niż można się spodziewać.Bohaterowie tych historii starają się oswoić otaczającą ich rzeczywistość. Ta jednak ciągle im się wymyka. Wydaje im się złudna, nieprzejrzysta, czasem też nieprawdziwa..."W trzech opowiadaniach z tego tomiku na kilkudziesięciu stronicach otrzymujemy jak w pigułce skoncentrowane najważniejsze tropy twórczości Tokarczuk: kłopoty z tożsamością i kłopoty z istnieniem. Wszystkie opowiadania są wysokiej próby". - Mariusz Cieślik, "Polityka""Utwory pomieszczone w tej szczupłej książce noszą wszelkie znamiona twórczości Tokarczuk: filozoficzność, metaforyczność, paraboliczność, tyle że w stopniu doskonałym, niejako wzorcowym". - Maria Jentys, "Sycyna""Powabne w opowiadaniach z tomu Szafa jest nie to, że autorka kreuje surrealistyczne światy z fantastycznymi bohaterami, ale bardziej to, że delikatnie prowadzi czytelnika za rękę i pozwala mu przebiegać z jednego poziomu rzeczywistości na drugi niemal niezauważenie. A ponieważ każdy poziom łączy się z zupełnie innym punktem widzenia, rzekoma normalność staje się absurdalna, a pozorny absurd naraz wydaje się całkowicie normalny". - "Titel"

Warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wymiary, styl wykonania i rodzaj drzwi. Bardzo ważne jest to, jak zostało zaplanowane jej wnętrze. Nowoczesna szafa pozwoli Ci łatwo posegregować odzież, obuwie i dodatki na półkach oraz wieszakach.

Elegancka szafa ubraniowa pełni ponadto funkcję estetyczną. Starannie wykonana cieszy oko i zapewnia komfort użytkowania. Szafa ogólnie niezła niestety dotarła z obtłuczonym rogiem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI