Zawód: reżyser

Zawód: reżyser - Rita Cirio | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rita Cirio
WYMIAR
8,74 MB
NAZWA PLIKU
Zawód: reżyser.pdf
ISBN
5607537239227

OPIS

Na książkę składają się rozmowy Federico Felliniego z włoską dziennikarką i eseistką Ritą Cirio, przerwane w czerwcu 1993 roku, na kilka miesięcy przed śmiercią reżysera. Swobodne, czułe i ironiczne wypowiedzi Felliniego dotyczą całej jego bujnej biografii, od pierwszych lat dziecięcych, fascynacji kinem i aktorami, aż po ostatnie, niezrealizowane projekty filmowe.

Dla kogo przeznaczony jest ten zawód? Reżyser może drzemać w każdym, kogo pasja do kina i ciekawe postrzeganie rzeczywistości pchają ku przekazywaniu swoich myśli właśnie za pomocą filmu. Producent Reżyser Dźwięku - poradnik portalu Praca.pl.

Autor: Redakcja Studia.pl ; 14 maja, 2015 ; Kiedyś uważany za Boga, dziś jego pozycja mocno osłabła - obsadę w filmie narzuca producent, większe gwiazdy same wybierają, w czym zagrają, montaż często jest nadzorowany przez producenta i inwestorów, a pieniędzy na film zawsze jest za mało. Reżyser musi brać pod ... Zawód REŻYSER/ KA ŚWIATŁA Miejsce pracy widownia, scena, kabina realizatora świateł Tryb pracy nieregularny; próby Predyspozycje wrażliwość plastyczna, przestrzenna, muzyczna Umiejętności znajomość typów, modeli i charakterystyki reflektorów oraz urządzeń oświetleniowych i efektowych, filtrów barwnych, konsolet, umiejętność rysowania planów Obowiązki Przygotowanie ... Do tego wszystkiego reżyser musi mieć zmysł organizacyjny, który pozwoli mu zapanować nad pracą całej ekipy filmowej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI