Droga pani Bird

Droga pani Bird - A.J. Pearce | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
A.J. Pearce
WYMIAR
12,28 MB
NAZWA PLIKU
Droga pani Bird.pdf
ISBN
1270759686980

OPIS

Jak pocieszyć przyjaciółkę po stracie narzeczonego?Czy pomiędzy nalotami niemieckich bombowców można kochać, śmiać się i tańczyć fokstrota?Wojna oczami brytyjskich dziewczyn i kobietNominacja do British Book AwardsLondyn, 1941. Pośród bomb spadających na miasto Emmeline Lake, młodziutka ochotniczka służby pożarniczej, marzy o karierze dzielnej korespondentki wojennej. Nieoczekiwanie zostaje zatrudniona w redakcji „Przyjaciółki Kobiety” jako maszynistka apodyktycznej i pruderyjnej Henrietty Bird, redaktorki rubryki z poradami. Pani Bird nie chce czytać ani tym bardziej odpowiadać na listy „nieprzyjemne”, a już na pewno nie te o miłości, smutku czy moralnych rozterkach. Jednak Emmy nie potrafi przestać myśleć o pozbawionych wsparcia zrozpaczonych czytelniczkach – kobietach, którym wojna wywróciła życie do góry nogami, które tęskniły za swoimi mężami albo zostały same i zakochały się w nieodpowiednim mężczyźnie. Głęboko poruszona uznaje, że musi im pomóc. Potajemnie zaczyna odpisywać na listy, które miały wylądować w koszu – w końcu to nic złego.Pełna ciepła i humoru, podnosząca na duchu opowieść o zwykłych Brytyjkach stawiających czoło wojennej nawałnicy jest debiutem A.J. Pearce. Autorka inspirowała się prawdziwymi listami wysyłanymi przez czytelniczki do gazet podczas II wojny światowej. Na podstawie książki powstaje serial telewizyjny. W przygotowaniu także sequel powieści.Huk spadających z nieba pocisków i łuny pożarów. W bombardowanym Londynie rozgrywa się jedna z najbardziej wzruszających historii II wojny światowej. Życie przy tym toczy się dalej, a ratunkiem są humor, przyjaźń i empatia. Losy Emmy Lake porwały mnie i poruszyły. Kobiecy hart ducha potrafi zdziałać cuda!- Anna Herbich, autorka Dziewczyn z Powstania

Historia toczy się w Londynie w 1941 roku, kiedy to miasto było od ciągłym ostrzałem bomb nazistów. Na tym tle toczy się życie wielu młodych kobiet, w tym Emmy, która przez przypadek trafia do redakcji magazynu i zajmuje się przepisywaniem odpowiedzi Pani Bird na listy czytelniczek. - Anna Herbich, autorka Dziewczyn z Powstania Książka Droga pani Bird pochodzi z wydawnictwa Literackie.

Komentarze i opinie (0) Dodaj komentarz. Droga Pani Bird to niesamowicie ciepła powieść o kobietach, które zostają w domu i to właśnie tu toczą walkę z codziennymi problemami. Wojna stanowi jedynie tło, za jej sprawą można powtórzyć oczywiste prawdy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI