Bóg ewolucji. Teologia trynitarna

Bóg ewolucji. Teologia trynitarna - Denis Edwards | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Denis Edwards
WYMIAR
7,25 MB
NAZWA PLIKU
Bóg ewolucji. Teologia trynitarna.pdf
ISBN
2853552078407

OPIS

Czy w świecie, w którym rządzą darwinowskie prawa przypadku i konieczności jest miejsce na Bożą mądrość i miłość? Dlaczego miłosierny Bóg rządzi przyrodą za pomocą bezdusznych praw doboru naturalnego? Co akceptacja teorii ewolucji - której wymaga od nas intelektualna uczciwość - powinna zmienić w teologii? Jak w świetle ewolucji rozumieć grzech pierworodny i zbawczą misję Chrystusa?Książka nie jest jedynie kolejną z wielu prób zderzenia biblijnej historii o stworzeniu świata z naturalną historią życia na Ziemi, której odczytywanie zapoczątkował Karol Darwin. Denis Edwards idzie krok dalej: zastanawia się, jak ewolucyjny światopogląd, który narzuca nam współczesna nauka, wpływa na nasze myślenie o Trójcy Świętej, dziele stworzenia, odkupienia i uświęcenia.Denis Edwards - ksiądz katolicki i profesor teologii, pracuje w Institute for Institute for Religion and Critical Inquiry na Australian Catholic University, gdzie wykłada teologię trynitarną, chrystologię, eklezjologię oraz teologię wiary i objawienia. Od wielu lat jest zaangażowany w rozwój teologii ekologicznej oraz w dialog nauki i religii.

Jej wymiary to 125x195. Oprawa jest miękka. Title: Bóg ewolucji.

Podręczniki szkolne, językowe, beletrystyka, książki dla dzieci, lektury, pomoce edukacyjne. Sprawdź naszą ofertę Bóg ewolucji : teologia trynitarna / - BIBLIOTEKA GŁÓWNA WSD - KATALOG GŁÓWNY Książka Bóg ewolucji Teologia trynitarna, pochodzi z wydawnictwa Copernicus Center Press.

POWIĄZANE KSIĄŻKI