Homo Biologicus

Homo Biologicus - Pier-Vincenzo Piazza | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Pier-Vincenzo Piazza
WYMIAR
6,53 MB
NAZWA PLIKU
Homo Biologicus.pdf
ISBN
6428737610552

OPIS

Czy możemy liczyć, że naszą zmienną naturę, niekiedy przelotne albo błahe aspiracje, zachowania, czy wreszcie uduchowienie uda nam się wyjaśnić poprzez poznanie mechanizmów biologicznych?Neurobiolog Pier Vincenzo Piazza uważa, że współczesna biologia może wyjaśniać nie tylko, jak przebiegają procesy w ciele człowieka, ale także dlaczego coś się dzieje w naszym wewnętrznym świecie.Dlaczego szukamy wolności, ale kochamy też porządek?Co sprawia, że uważamy się za gatunek nadrzędny na kuli ziemskiej, i czy naprawdę jesteśmy lepsi od innych zwierząt?Dlaczego zamiast iść naprzód, chodzimy w kółko i ciągle oscylujemy między przeciwnymi wizjami rzeczywistości: demokracją lub totalitaryzmem, duchowością lub materializmem, nadmiarem lub niedostatkiem?

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU. KUP I POBIERZ. W „Homo biologicus" autor udowadnia, że nawet nasze dążenia do wolności są uwarunkowane przez biologię.

Bez względu na odpowiedź, po książkę warto sięgnąć. Homo biologicus to pozycja, w której autor stara się wyjaśnić jaka jest różnica między ciałem, a duchem człowieka. I przyznam się, że sposób w jaki Piazza to postrzega może wydawać się odrobinę kontrowersyjne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI