Najlepsze praktyki w Kubernetes. Jak budować udane aplikacje

Najlepsze praktyki w Kubernetes. Jak budować udane aplikacje - Eddie Villalba | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Eddie Villalba
WYMIAR
12,29 MB
NAZWA PLIKU
Najlepsze praktyki w Kubernetes. Jak budować udane aplikacje.pdf
ISBN
1923883191780

OPIS

Systemy informatyczne oparte na chmurze stały się atrakcyjną alternatywą dla standardowej infrastruktury. Wymusiły jednak radykalne zmiany w praktykach tworzenia, wdrażania i utrzymywania aplikacji. Dziś uwaga profesjonalistów skupiona jest na Kubernetes, który w ciągu zaledwie kilku lat stał się faktycznym standardem wdrażania natywnej chmury. Aby tworzone aplikacje funkcjonowały wydajnie, bezawaryjnie i niezawodnie, warto wdrożyć i stosować wzorce i najlepsze praktyki. Konieczne jest również przemodelowanie sposobu pracy programistów.Ta książka jest przeznaczona dla profesjonalnych użytkowników Kubernetes, którzy chcą poznać wzorce i najlepsze praktyki przy wdrażaniu rzeczywistych rozwiązań. Znalazły się tu informacje o jego działaniu w różnych skalach, topologiach i domenach, a także liczne przykłady zastosowania omawianych technologii. Sporo miejsca poświęcono zagadnieniom projektowania aplikacji, konfiguracji i działania usług Kubernetes, a także ciągłej integracji i testowania aplikacji. Ważnym zagadnieniem są takie aspekty zarządzania klastrem jak przydzielanie zasobów, zapewnienie bezpieczeństwa czy autoryzacja i dostęp do klastra. Prezentowane treści zilustrowano fragmentami przejrzystego kodu, co dodatkowo zwiększa przydatność tej książki w pracy inżyniera.Najciekawsze zagadnienia:konfiguracja i projektowanie aplikacji w Kuberneteswzorce monitorowania i zarządzanie uaktualnieniami aplikacjiwdrażanie i wycofywanie aplikacji Kubernetespolityka sieciowa i współpraca Kubernetes z architekturą Service Meshplatformy wysokiego poziomu na bazie KubernetesKubernetes i uczenie maszynoweNajlepsze praktyki w Kubernetes: poradzisz sobie z każdym wyzwaniem!

Należy do gatunków: informatyka, Programowanie. Książka Najlepsze praktyki w Kubernetes liczy 248 stron ... Najlepsze praktyki w Kubernetes.

Szeroko dostępne są serwisy, wsparcie i dodatkowe narzędzia. Kubernetes jest platformą do orkiestracji kontenerów. Projekt ten należy dziś do najpopularniejszych i najbogatszych narzędzi w swojej klasie, stanowi także podstawę dla wielu innych platform, znanych jako systemy typu PaaS.

POWIĄZANE KSIĄŻKI