Czy można mnożyć pieniądze? Zdrowy rozsądek w nauczaniu matematyki

Czy można mnożyć pieniądze? Zdrowy rozsądek w nauczaniu matematyki - Danuta Zaremba | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Danuta Zaremba
WYMIAR
8,34 MB
NAZWA PLIKU
Czy można mnożyć pieniądze? Zdrowy rozsądek w nauczaniu matematyki.pdf
ISBN
4614324688608

OPIS

Przekonaj uczniów, że matma wcale nie musi być nudna i niezrozumiała!Poznaj sposoby skutecznego przekazywania wiedzyNaucz się wzbudzać zainteresowanie matematykąDowiedz się, czego unikać na swoich lekcjachMatematyka jest najlepszym przykładem przedmiotu, który zupełnie niesłusznie ma opinię trudnego, nudnego i nieprzydatnego w codziennym życiu. Tę złą sławę zawdzięcza głównie przestarzałym metodom edukacyjnym, niepodzielnie panującym w większości polskich szkół, oraz nieinteresującym, z punktu widzenia uczniów, przykładom i zadaniom, które są zmuszeni rozwiązywać. Tymczasem matematyka to pasjonująca dziedzina, która znajduje zastosowanie dosłownie wszędzie i której zawdzięczamy rozwój wielu innych nauk i tysiące wynalazków technicznych.Wyjdź poza schemat i zerwij z tradycją złego nauczania matematyki! Dowiedz się, jak prowadzić interesujące lekcje i zachęcać uczniów do aktywności, poznaj sposoby, dzięki którym dostrzegą zastosowanie zdobytej wiedzy poza murami szkoły, i spraw, aby nauka stałą się dla nich prawdziwą przygodą. Zebrane w tej książce felietony pomogą Ci przygotowywać ciekawe zajęcia, zrozumieć młodych ludzi i wzbudzić w nich pasję do matematyki. Autorka dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i nieszablonowym podejściem do tematu, a także pokazuje, jak w pracy nauczyciela stosować dobre praktyki i korzystać z przykładów, które uczą logicznego myślenia, zamiast powielać schematy.Pasja i pomysłowośćNauka przez zabawęMyślenie ponad schematyNieszablonowe metodyObalanie starych mitówRadość ze zdobywania wiedzyEksperymenty, które ucząSamodzielne wyciąganie wnioskówBłędy jako okazja do naukiZastosowanie wiedzy w praktycePrzykłady z życia wzięteSpraw, aby lekcje matematyki były niezapomnianą przygodą!

- Polska ksiegarnia w UK Czy można mnożyć pieniądze? Zdrowy rozsądek w nauczaniu matematyki. Wydawnictwo: Helion Rok wydania: 2020 miękka, 152 stron Czy można mnożyć pieniądze? Zdrowy rozsądek w nauczaniu matematyki Autor Danuta Zaremba Wydawnictwo HELION Cena: 34.90zł 25.48zł Przekonaj uczniów, że matma wcale nie musi być nudna i niezrozumiała: Szeregi czasowe.

Autorem książki jest Danuta Zaremba. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, edukacja, nauka liczenia, nauki humanistyczne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI