Kwantowy kosmos

Kwantowy kosmos - Claus Kiefer | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Claus Kiefer
WYMIAR
5,77 MB
NAZWA PLIKU
Kwantowy kosmos.pdf
ISBN
6468588715254

OPIS

W POSZUKIWANIU FORMUŁY WSZECHŚWIATACzy wszechświat ma początek i koniec? Istnieje jeden świat, a może jst ich wiele?Zależność między grawitacją a fizyką kwantową, związek między siłami w skali mikro a makro – między atomami a planetami i galaktykami, to kwestie kluczowe dla dalszego rozwoju współczesnej fizyki. Zespolenie obu tych światów w jedną teorię grawitacji kwantowej pozwoli stworzyć obraz świata, w którym jest miejsce również dla nas.Nasz wszechświat zna cztery siły elementarne: trzy na poziomie atomów, a jedną na poziomie planet i galaktyk. Jak można ująć je w jeden spójny model? Współczesna fizyka nieustannie zadaje sobie to pytanie i – jeszcze – nie zna na nie odpowiedzi. Teoria grawitacji kwantowej ma szansę to zmienić.Claus Kiefer zabiera czytelnika w krótką podróż przez teorię względności i teorię kwantową oraz strzałkę czasu i kosmologię, aby dotrzeć do grawitacji kwantowej i kosmologii kwantowej. Autor wyjaśnia, co kryje się za takimi fenomenami jak czarne dziury, kot Schrödingera, ciemna energia, struny czy funkcja falowa wszechświata, tworząc zarysy nowej teorii i jej odpowiedzi na pytania znajdujące się w centrum zainteresowania współczesnej fizyki.Claus Kiefer - studiował fizykę i astronomię na uniwersytetach w Heidelbergu i Wiedniu. Jest profesorem fizyki teoretycznej na Uniwersytecie w Kolonii i jednym z czołowych ekspertów kwantowej grawitacji. Autor kilku książek o teorii względności i kosmologii kawntowej.

Sprawdź też inne ebooki w księgarni Publio.pl. Kupuj leganie, nie chomikuj. Kwantowy kosmos | W POSZUKIWANIU FORMUŁY WSZECHŚWIATA Czy wszechświat ma początek i koniec? Istnieje jeden świat, a może jst ich wiele? Zależność między grawitacją a fizyką kwantową, związek między siłami w skali mikro a makro - między atomami a planetami i galaktykami, to | Nauki fizyczne \ Astronomia Nauki fizyczne \ Fizyka \ Pozostałe | „Kwantowy kosmos" to książka, którą napisał niemiecki fizyk Claus Kiefer.

Od wczesnego świata do rozszerzającego się universum? Tu dowiesz się jaka jest data premiery książki Claus Kiefer - Der Quantenkosmos. Von dem zeitlosen Welt bis expandierenden Universum, poznasz szczegóły wydania, przeczytasz zapowiedź i recenzje, znajdziesz najświeższe newsy i dowiesz się gdzie kupić. Astronomowie Kwantowy kosmos w cenie 33.83 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI