Komputer kwantowy. Programowanie, algorytmy, kod

Komputer kwantowy. Programowanie, algorytmy, kod - Mercedes Gimeno-Segovia | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mercedes Gimeno-Segovia
WYMIAR
4,94 MB
NAZWA PLIKU
Komputer kwantowy. Programowanie, algorytmy, kod.pdf
ISBN
2660698875005

OPIS

Komputery kwantowe nie są już tylko urządzeniami teoretycznymi. Nie są też futurystycznym monstrum, obcą maszyną, która zamieni całe istniejące oprogramowanie w jakąś jego niezrozumiałą alternatywę. Komputery kwantowe (QPU) staną się raczej radykalnym rozszerzeniem możliwości współczesnej informatyki, które pozwoli nam rozwiązać problemy dotychczas nierozwiązywalne. Istnieją ważne zadania, z którymi QPU potrafią sobie świetnie poradzić, a których rozwiązanie byłoby niemożliwe na jakimkolwiek standardowym urządzeniu komputerowym. Z drugiej strony z wieloma standardowymi obliczeniami QPU nie radzi sobie dużo lepiej niż najzwyklejszy laptop. Z punktu widzenia programisty zatem stanowi rodzaj koprocesora o ciekawych możliwościach.Oto przewodnik po wspaniałym, nieodkrytym jeszcze do końca świecie informatyki kwantowej. Aby ją zrozumieć, niepotrzebny jest doktorat z fizyki kwantowej i wyższej matematyki. Dzięki tej książce opanujesz zestaw pojęć niezbędnych do zrozumienia działania QPU, dowiesz się, jakie problemy mogą rozwiązać aplikacje QPU i nauczysz się korzystać z narzędzi do pisania programów dla QPU. Zaprezentowane tu koncepcje są bogato ilustrowane przykładami, które można łatwo uruchomić na darmowym symulatorze QCEngine. Istnieje też możliwość korzystania z fizycznych QPU (kilka prototypów QPU udostępniono w chmurze). Interesującą, choć nieco trudniejszą częścią przewodnika jest rozdział poświęcony zastosowaniu obliczeń kwantowych w uczeniu maszynowym.W tej książce:koncepcje programowania procesorów kwantowychkubity, superpozycja i teleportacje kwantoweprymitywy QPUwzmacnianie amplitudy, kwantowa transformacja Fouriera i szacowanie fazyprzykłady aplikacji QPUQPU: zrób pierwszy krok ku technologii przyszłości!

Programowanie, algorytmy, kod - Mercedes Gimeno-Segovia, Eric R. Johnston - Książka w SwiatKsiazki.pl 20% taniej na książki z serii Poradniki ! Codziennie inna książka.

Programowanie, algorytmy, kod. Autor: Opracowanie zbiorowe; ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI