Python i Asyncio. Programowanie asynchroniczne

Python i Asyncio. Programowanie asynchroniczne - Caleb Hattingh | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Caleb Hattingh
WYMIAR
9,61 MB
NAZWA PLIKU
Python i Asyncio. Programowanie asynchroniczne.pdf
ISBN
4598711845527

OPIS

Programowanie współbieżne jest ważną techniką w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań sieciowych. Programiści Pythona często w tym celu korzystają z wątków i mechanizmu wywłaszczania. Z tym że nie jest to optymalne rozwiązanie - z uwagi na ryzyko naruszenia bezpieczeństwa. Istnieje też możliwość programowania asynchronicznego z wykorzystaniem biblioteki asyncio, która została dodana w Pythonie 3.4. Złożoność API Asyncio budzi jednak obawy programistów Pythona, również biegle posługujących się tym językiem. Mimo to wysiłek włożony w zrozumienie działania Asyncio jest opłacalny, gdyż biblioteka ta pozwala na skuteczne rozwiązywanie problemów ze współbieżnym programowaniem sieciowym.Lektura tej książki ułatwi Ci pozbycie się obaw przed biblioteką asyncio. Zrozumiesz jej podstawowe elementy, co pozwoli Ci na rozpoczęcie programowania sterowanego zdarzeniami i prostą obsługę tysięcy jednoczesnych połączeń sieciowych. Dowiesz się, dlaczego Asyncio stanowi bezpieczniejszą alternatywę dla wielozadaniowości z wywłaszczaniem wątków, i dogłębnie zrozumiesz koncepcję programowania asynchronicznego. Następnie przeanalizujesz wprowadzone w Pythonie zmiany, dzięki którym możliwe jest programowanie asynchroniczne. Dowiesz się także, w jakich konkretnie sytuacjach biblioteka asyncio jest wyjątkowo użyteczna i których narzędzi należy wtedy używać. W książce pokazano najlepsze sposoby wykorzystania nowych możliwości Asyncio.W tej książce:porównanie programowania współbieżnego z wykorzystaniem Asyncio i wątkówpodstawy programowania bazującego na zdarzeniachmożliwości Asyncio ważne dla programistów końcowych oraz twórców frameworkówskładnia async/await, w tym API koprocedur i klasy Futureszczegółowe przypadki użycia kilku bibliotek zgodnych z AsyncioProgramowanie asynchroniczne: nowa wizja bezpieczeństwa kodu Pythona!

Programowanie asynchroniczne w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Księgarnia internetowa. Książki z rabatami do -40%.

Python i Asyncio. Programowanie asynchroniczne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI