Polska – Dania. Na pograniczu dwóch kultur

Polska – Dania. Na pograniczu dwóch kultur - Włodzimierz Herman | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Włodzimierz Herman
WYMIAR
12,71 MB
NAZWA PLIKU
Polska – Dania. Na pograniczu dwóch kultur.pdf
ISBN
4409367885887

OPIS

Prawie pięćdziesięcioletni pobyt w Danii spowodował, że Włodzimierz Herman zapuścił głęboko korzenie w kulturze skandynawskiej, stając się swoistym pomostem między literaturą polską i duńską. Autor książki tłumaczy zarówno z, jak i na język duński. Wydobywa z zapomnienia „starych” duńskich autorów, czym wpisuje się trwale do historii literatury obu krajów, zwłaszcza, że Herman nie zerwał więzi z krajem swojego urodzenia i artystycznego startu. To godne odnotowania, co uwzględniły w obu krajach czynniki odpowiedzialne za wymianę kulturalną (…). Cieszymy się, że w osobie Włodzimierza Hermana znaleźliśmy niezwykle kompetentną osobę, która wnosi wkład w poszerzanie horyzontów polskiej i duńskiej humanistyki na wielu polach: literatury, teatrologii i filozofii, głównie za sprawą przekładów oraz opracowań scenicznych sztuk i dzieł choćby Szymona Anskiego, Sorena Kierkegaarda czy Ludviga Holberga.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie. Książka Polska-Dania Na pograniczu dwóch kultur - Włodzimierz Herman Prawie pięćdziesięcioletni pobyt w Danii spowodował, że Włodzimierz Herman zapuścił głęboko korzenie w kulturze skandynawskiej, stając się swoistym pomostem między literaturą polską i... Antyk Marek Derewiecki Książki - Nauki humanistyczne - Filozofia - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na ... eBook Polska - Dania.

Możesz tę zgodę cofnąć, a swoje dane usunąć w dowolnym momencie. Spis treści Karol Toeplitz, Maria Urbańska-Bożek, Słowo wstępne. Życia teatru trzy odsłony 3 Włodzimierz (Wladimir) Herman, Polska - Dania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI