Podróż

Podróż - Charles Merrill | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charles Merrill
WYMIAR
8,99 MB
NAZWA PLIKU
Podróż.pdf
ISBN
5901137198039

OPIS

Uniwersalna opowieść o złowrogich reżimach, potrzebie wolności i trwania przy humanistycznych wartościach – na przekór historii. Latem 1939 roku razem z moim najlepszym przyjacielem wynajęliśmy w Paryżu auto, żeby pojechać do Berlina i Warszawy. Skończyłem właśnie pierwszy rok studiów na Harvardzie, gdzie uczęszczałem na znakomite wykłady poświęcone faszyzmowi i komunizmowi; teraz chciałem przekonać się na własne oczy, jak wygląda świat Hitlera. (…) Następnym przystankiem miał być kraj, w którym dotąd nie postawił stopy żaden z członków naszej rodziny – co oznaczało zignorowanie gniewnych ostrzeżeń, że postępuję absolutnie nieodpowiedzialnie, i zamanifestowanie poczucia niezależności osiemnastolatka. Charles Merrill

02 wtorek Mar 2021. Posted by Danuta Kamińska in Ewangelizacja ≈ Zostaw komentarz.

Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Sprytny i wesoły 13-latek Leopold i jego niezaradny, przemądrzały brat cioteczny Duduś wybierają się z Krakowa na wakacje nad Bałtyk. Wyruszają w drogę sami, nie przeczuwając, że na każdym niemal kroku prześladować ich będzie pech.

POWIĄZANE KSIĄŻKI