Koniec i początek

Koniec i początek - Wisława Szymborska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wisława Szymborska
WYMIAR
9,41 MB
NAZWA PLIKU
Koniec i początek.pdf
ISBN
4738293214351

OPIS

"Koniec i początek" to jeden z najważniejszych tomów Wisławy Szymborskiej, który – wydany w roku 1993 – być może ostatecznie przesądził o przyznaniu poetce w trzy lata później Nagrody Nobla. Stosująca wobec swoich wierszy najwyższe wymagania i surową selekcję autorka kazała czytelnikom czekać na tę książkę aż siedem lat. Znalazły się tu głośne, najbardziej znane i najchętniej omawiane przez krytyków wiersze, takie jak "Niektórzy lubią poezję", "Nienawiść" czy "Kot w pustym mieszkaniu".

Ktoś musi przywlec ... Kategorie „początek" i „koniec" w naszym codziennym myśleniu nabrały znaczenia nieomal magicznego. Magiczne tony mają też rozważania o dobrym i złym początku oraz dobrym i złym końcu.

Pawel Piotrowski / Reporter. W Apokalipsie Bóg mówi: Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec podkreślając że nie ma sobie równego i do niego należą pierwsze i ostatnie słowo. Symbolika alfy i omegi ma również znaczenie dla filozofii Teilharda de Chardina. Star Wars.

POWIĄZANE KSIĄŻKI