Mgnienia. Opowieści z lat 1918-1920

Mgnienia. Opowieści z lat 1918-1920 - Witold Bereś | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Witold Bereś
WYMIAR
4,53 MB
NAZWA PLIKU
Mgnienia. Opowieści z lat 1918-1920.pdf
ISBN
4172152246917

OPIS

11 listopada 1918 r. Polska odzyskuje niepodległość. Tego samego dnia w Compiegne zostaje podpisany rozejm pieczętujący klęskę Cesarstwa Niemieckiego w Wielkiej Wojnie. To fascynujący szkic historyczny o tym przełomowym dla dziejów Polski i Europy okresie, którego bohaterami są wizjonerzy nowego świata i przedstawiciele starego porządku, agenci tajni i jawni, spiskowcy, mężowie stanu i lokalni politycy, artyści i żołnierze, postaci wybitne i zwykli ludzie. Są tu i wielka polityka, i normalne życie, a osią tej opowieści o budowie Niepodległej są sprawy zaboru najrzadziej opisywanego – pruskiego.

OPOWIEŚCI Z LAT 1918-1920. Katalog tematyczny -> Literatura-> Historia.

Tego samego dnia w Compiègne zostaje podpisany rozejm pieczętujący klęskę Cesarstwa Niemieckiego w Wielkiej Wojnie. To fascynujący szkic historyczny o tym przełomowym dla dziejów Polski i Europy okresie, którego bohaterami są wizjonerzy ... Mgnienia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI