Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok

Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok - Agata Loth-Ignaciuk | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agata Loth-Ignaciuk
WYMIAR
10,77 MB
NAZWA PLIKU
Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok.pdf
ISBN
4683093629085

OPIS

Czy łatwiej jest przejść na nartach Ocean Arktyczny, czy może Antarktydę, najzimniejszy kontynent świata?Dlaczego przed wyprawą warto trenować pływanie w nartach i kurtce, spać w ogródku w namiocie i biegać po lesie, ciągnąc za sobą opony?Co spakować na sanie, a z czego zrezygnować?Jak przechodzić szczeliny, wspinać na torosy i skakać z kry na krę? Jak odróżnić biegun magnetyczny od geograficznego i jak się nie zgubić w gęstej mgle?Książka graficzna „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi. W rok” opowiada o wyczynie polskiego polarnika, który w maju 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem jako pierwszy Polak zdobył północny kraniec Ziemi, a siedem miesięcy później dotarł samotnie na biegun południowy. Tym samym został pierwszym człowiekiem na świecie, który w jednym roku zdobył oba bieguny.

W cyklu "Niezwykłe wyprawy i wyczyny" opublikowano też książkę Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem.

Jak zdobyć bieguny Ziemi. W rok" opowiada o wyczynie polskiego polarnika, który w maju 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem jako pierwszy Polak zdobył północny kraniec Ziemi, a siedem miesięcy później dotarł samotnie na biegun południowy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI