Od słowa do słowa. Leksykon

Od słowa do słowa. Leksykon - Władysław Kopaliński | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Władysław Kopaliński
WYMIAR
8,82 MB
NAZWA PLIKU
Od słowa do słowa. Leksykon.pdf
ISBN
6249522127911

OPIS

Dobór haseł tej książki miał na celu utworzenie interesującej, a dla niektórych czytelników fascynującej lektury. Tytuł jest wyrażeniem wziętym z łaciny, zadomowionym w języku polskim gdzieś w XVII w. na scharakteryzowanie rodzącej się kłótni: "od słowa do słowa aż boli głowa", albo nawet sprzeczki posuniętej do bójki. Nosi ono w sobie mocny cień tajemnicy naszego człowieczeństwa. Bo właśnie słowa wyniosły nas na ludzi i różnią od zwierząt.

Tytuł jest wyrażeniem wziętym z łaciny, zadomowionym w języku polskim gdzieś w XVII w. na scharakteryzowanie rodzącej się kłótni: od słowa do słowa aż boli głowa, albo nawet sprzeczki posuniętej do bójki. £5.15 - Dobór haseł tej książki miał na celu utworzenie interesującej, a dla niektórych czytelników fascynującej lektury.

na ... Od słowa do słowa Strona dedykowana moim uczniom, by dobrze wspominali lekcje języka polskiego w szkole podstawowej oraz tym, którzy szukają polonistycznych inspiracji. klasa 4 Dobór haseł tej książki, podobnie jak w wypadku "Przygód słów i przysłów" miał na celu utworzenie interesującej lektury i niemal niczego więcej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI