Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracji

Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracji - Anna Wyrozumska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Wyrozumska
WYMIAR
11,3 MB
NAZWA PLIKU
Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracji.pdf
ISBN
7439477327607

OPIS

Obecne wydanie uwzględnia bieżące kwestie związane z Unią Europejską, m.in. odnosi się do nowych wyzwań, z jakim skonfrontowana została Unia Europejska. Uwzględniono więc, zwłaszcza w rozdziałach dotyczących unijnych instytucji, wystąpienie z UE Zjednoczonego Królestwa, które miało miejsce 31 stycznia 2020 r. Po przeprowadzonych w maju 2019 r. wyborach rozpoczęła się nowa kadencja Parlamentu Europejskiego obejmująca lata 2019-2024 oraz powołana została pod koniec 2019 r. nowa Komisja Europejska. W ostatnich latach stopniowo, lecz konsekwentnie realizowana jest konsolidacja strefy euro, stając się w coraz większym stopniu punktem odniesienia dla reform ustroju całej Unii Europejskiej. Autorzy zwracają uwagę również na narastające spory wokół stanu praworządności w niektórych państwach członkowskich. Szóste wydanie podręcznika nie przynosi większych zmian w jego strukturze, która uległa głębokiej zmianie w poprzednim wydaniu. Celem wówczas wprowadzonych modyfikacji było dostosowanie struktury podręcznika do potrzeb wykładu akademickiego. Nasze doświadczenia z ostatnich trzech lat wskazują na to, że modyfikacje te sprawdziły się w praktyce.Adresaci: Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa i administracji, a także ekonomii, politologii, europeistyki i stosunków międzynarodowych. Zainteresuje również polityków i urzędników zajmujących się problematyką funkcjonowania UE.

Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracjiautorstwaAnna Wyrozumska, Jan Barcz, Maciej Górka ️ Zamów online w Księgarni Internetowej PWN Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracji.

z przystąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej, a także z wyborów do Parlamentu... 13 lutego 2021, sobota: ilość produktów w dziale książki: 128 222, Zobacz mapę kategorii: książki Książka: Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracji, autor: Barcz Jan, Górka Maciej, Wyrozumska Anna, książka w ofercie od: 26 września 2017 Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracjiautorstwaAnna Wyrozumska, Jan Barcz, Maciej Górka ️ Zamów online w Księgarni Medycznej PZWL Instytucje i prawo Unii Europejskiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI