W kręgu urbozonimii słowiańskiej

W kręgu urbozonimii słowiańskiej - Agnieszka Kołodziej | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Kołodziej
WYMIAR
8,80 MB
NAZWA PLIKU
W kręgu urbozonimii słowiańskiej.pdf
ISBN
1719829923277

OPIS

Niniejsza monografia stanowi efekt badań nad zagadnieniem słowiańskiej zoonimii. Główne miejsce w podjętych rozważaniach zajmuje urbozoonimia, czyli nazewnictwo zwierząt domowych, pokojowych, żyjących w miejskich aglomeracjach. Proces nazewniczy (nominacyjny) w niniejszym opracowaniu rozpatrywany jest na dwóch konstytutywnych płaszczyznach: płaszczyźnie semantycznej (motywacyjnej) oraz płaszczyźnie formalnej (słowotwórczej). Całość dopełnia krótki rys socjolingwistyczny. Autorka monografii ma nadzieję, iż prezentowany w książce materiał i wnioski płynącego z jego analizy przybliżą czytelnikowi specyfikę zagadnienia urbozoonimii, staną się zarazem przyczyn¬kiem do podjęcia dalszych eksploracji w ujęciu komparatywnym, wypełniając tym samym lukę w dotychczasowych badaniach nad nazewnictwem zwierząt, nie tylko tych pokojowych. (fragment Wprowadzenia)

Napisz recenzję o produkcie: W kręgu urbozonimii słowiańskiej Twoja ocena. W kręgu urbozonimii słowiańskiej. Studium porównawcze nazewnictwa zwierząt pokojowych w wybranych językach zachodnio- i południowosłowiańskich Literatura popularnonaukowa już od 25,74 zł - od 25,74 Książka W kręgu urbozonimii słowiańskiej Studium porównawcze nazewnictwa zwierząt pokojowych w wybranych językach zachodnio- i południowosłowiańskich / Agnieszka Kołodziej, Atut, 38,90 zł, okładka Kup teraz.

Jak dowiadujemy się z treści, jest to rzecz niebywale trudna, a wręcz współcześnie niewykonalna, gdyż wierzenia te zależały przede wszystkim od... Książka W kręgu urbozonimii słowiańskiej. Studium porównawcze nazewnictwa zwierząt pokojowych w wybranych językach zachodnio- i południowosłowiańskich autora Agniesz... Sprawdź niskie ceny i kup W kręgu urbozonimii słowiańskiej w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Książka W kręgu urbozonimii słowiańskiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI