Przemiany demokratyczne w Europie Środkowo-Wschodniej

Przemiany demokratyczne w Europie Środkowo-Wschodniej - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
7,35 MB
NAZWA PLIKU
Przemiany demokratyczne w Europie Środkowo-Wschodniej.pdf
ISBN
5870599587060

OPIS

Przemiany demokratyczne, jakie miały miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej na przełomie lat 80. i 90.XX stulecia, wpłynęły zasadniczo na oblicze nie tylko regionu, ale i świata, oddziałując na porządek wewnętrzny każdego z państw bloku wschodniego z jednej strony oraz kończąc zimnowojenny podział świata z drugiej. Demokratyzacja w rejonie środkowoeuropejskim doprowadziła tym samym do fundamentalnych i wieloaspektowych przeobrażeń politycznych, gospodarczych oraz społecznych, redefiniując cele polityki państw europejskich i pozaeuropejskich, zmieniając dynamikę i kierunki relacji na arenie międzynarodowej, prowadząc do powstania nowych graczy politycznych, przekształcając sferę świadomościową społeczeństw, a także wywierając wpływ w obszarze zarówno nadziei, jak i obaw w odniesieniu do wyzwań przyszłości. Znaczenie przemian demokratycznych Europy Środkowo ? Wschodniej w wymiarze indywidualnym i zbiorowym jest w związku z tym niepodważalne. (...)

w okresie transformacji, , 4 zł. Przemiany demokratyczne, jakie miały miejsce w Europie Środkowo- -Wschodniej na przełomie lat 80.

Polska na tle państw regionu. - opis książki: Przemiany demokratyczne, jakie miały miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej na przełomie lat 80.

POWIĄZANE KSIĄŻKI