Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu

Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu - Elizabeth Pisani | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elizabeth Pisani
WYMIAR
12,75 MB
NAZWA PLIKU
Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu.pdf
ISBN
2443835484671

OPIS

Indonezja to nie tylko jedno z największych państw świata, zwane azjatyckim tygrysem, ale także zapierająca dech w piersiach mozaika języków, ludów i tradycji. Rozrzucona na ponad 13 tysiącach wysp oszałamia turystów kolorytem, gościnnością, różnorodnością, ale przede wszystkim niezwykłym sposobem bycia Indonezyjczyków.Elisabeth Pisani przez blisko 25 lat była dziennikarką Reutersa i prowadziła w Indonezji badania dotyczące epidemii HIV. Zdobywała informacje od ulicznych sprzedawców i transseksualistów, rozmawiała z członkami władz i elitami kraju. Przejechała ponad 26 tysięcy kilometrów, docierając do zapadłych wiosek, gdzie w cieniu drzew goździkowych wciąż wróży się z wnętrzności kur, gości zaprasza się na herbatę w towarzystwie zmarłej babci, a kobiety sprzedawane są mężowi za kilkanaście sztuk bydła.Powstała fascynująca książka o jednym z najmniej znanych krajów świata."Indonezja itd." znalazła się na liście najlepszych książek non-fiction 2014 roku „The Economist” oraz „The Wall Street Journal”.„Rozpuszczanie się w obcej przestrzeni ma niepowtarzalny smak. Autorka opisuje to reporterskie doświadczenie, ale jej książka to przede wszystkim świetny przewodnik po kulturze kraju położonego na ponad trzynastu tysiącach wysp. Aż by się chciało zarzucić plecak na ramiona i czytać te historie gdzieś w autobusie na Celebesie, w pociągu na Jawie, na promie na Papuę.” Andrzej Muszyński„Radosna, wspaniała przygoda. Dzięki "Indonezji itd." zafascynujesz się zarówno autorką, jak i w krajem, który opisuje.” Pallavi Aiyar, „Los Angeles Review of Books”„ Książka Pisani będzie świetnym towarzyszem każdego, kto planuje odwiedzić Indonezję.” Misha Glenny, „Guardian”

Studium nieprawdopodobnego narodu - 6027538850 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2016-03-12 - cena 29,19 zł Indonezja itd.

Studium nieprawdopodobnego narodu" przeniesie Cię do niesamowitego świata, który z pewnością nie jest fikcyjny. Indonezja istnieje naprawdę, na kontynencie azjatyckim, a jej orientalny charakter, tak zupełnie różny od europejskiego, sprawia, że mogłaby zostać uznany za fantastyczną krainę stworzoną w wyobraźni pisarza. W książce Indonezja itd.

POWIĄZANE KSIĄŻKI