Gawędy o ludziach i książkach

Gawędy o ludziach i książkach - Stanisław Salmonowicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stanisław Salmonowicz
WYMIAR
10,33 MB
NAZWA PLIKU
Gawędy o ludziach i książkach.pdf
ISBN
8088263374460

OPIS

Profesor Stanisław Salmonowicz, urodzony w roku 1931, jest wybitnym historykiem prawa, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. związanym od kilkudziesięciu lat z uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaś pochodzeniem - ze wschodnimi kresami dawnej Rzeczypospolitej, zwłaszcza pograniczem inflancko-wileńskim.Niniejszym otrzymują czytelnicy nowy tom autorstwa Profesora Salmonowicza - zbiór felietonów i esejów, które pierwotnie publikował w „Pomeranii”, miesięczniku wydawanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, i adresował je w sposób naturalny zwłaszcza do osób zainteresowanych regionem. Szczególne miejsce w tej książce zajmuje oczywiście Gdańsk oraz szerzej - Pomorze, a historia i miasta, i regionu jest pokazana w sposób zarówno zindywidualizowany, jak i wpleciona została przez Autora w szerszą, uniwersalna refleksję o dawnej i współczesnej Europie.

Korwin Kossakowska wywodziła się z innego słynnego rodu litewskiego (z okolic Wiłkomierza).Autor książki Gawędy o czasach i ludziach, Londyn 1983, w której opisał dzieje rodzinnej kowieńszczyzny i ... Gawędy o zmierzchu O ludziach, rzeczach i sprawach, tudzież o przygodach jeździeckich sprzed lat | Królikowski Bohdan | Avalon. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Gawędy o czasach i ludziach to zbiór wspomnień autora, w których opisał on dzieje rodzinnej Kowieńszczyzny i współczesne sobie wydarzenia na przestrzeni stulecia.

związanym od ... Gawędy o ludziach i książkach. ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI