Edukacja pod lupą

Edukacja pod lupą - Bryan Caplan | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bryan Caplan
WYMIAR
10,43 MB
NAZWA PLIKU
Edukacja pod lupą.pdf
ISBN
1535604455723

OPIS

„A niby do czego mi się to przyda?” – to pytanie zadawane przez wielu poirytowanych uczniów i studentów. Niestety niewielu rodziców, nauczycieli i wykładowców potrafi udzielić na nie konstruktywnej odpowiedzi. Zakłopotanie opiekunów podpowiada nam, że uczniowie i studenci mają powody, by marudzić.Z drugiej strony wymagającym rodzicom, którzy do znudzenia powtarzają dzieciom: „Ucz się pilnie i skończ porządne studia, a znajdziesz dobrą pracę”, też trzeba przyznać rację. Dane mówią bowiem jasno – statystycznie rzecz biorąc im lepsze wykształcenie tym wyższe zarobki.Jak rozwikłać tę zagadkę? Skoro większość materiału nauczanego w szkołach jest kompletnie nieprzydatna, dlaczego pracodawcy płacą więcej tym, którzy pilnie się go uczyli? A może wartość dyplomów nie leży w nauczanym w szkołach materiale, lecz gdzie indziej? Czy w takim razie jako społeczeństwo nie dopuszczamy się gigantycznego marnotrawstwa czasu i zasobów?Z odpowiedzią spieszy ekonomista i polimat, Bryan Caplan. W Edukacji pod lupą, książce równie ważnej, co prowokacyjnej, dokonał on kompleksowej analizy współczesnego systemu szkolnictwa oraz opłacalności edukacji formalnej zarówno dla jednostki, jak i dla ogółu. Wnioski Caplana mogą budzić kontrowersje; jego uczciwość naukowa, rzetelność badawcza i sposób argumentacji – żadnych.Wydawca

Zdolność do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami nabiera znaczenia, gdy warunki społeczne i życiowe, w których żyje uczeń, są dalekie od idealnych. Szczegóły: Edukacja pod lupą - Caplan Bryan. Tytuł: Edukacja pod lupą Podtytuł: Dlaczego dzisiejszy system szkolnictwa to strata czasu i pieniędzy Autor: Caplan Bryan Wydawnictwo: Fijorr Publishing ISBN: 9788366337091 Tytuł oryginału: The Case against Education: Why the Education System Is a Waste of Time and Money Język oryginału ... Świat pod lupą .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Świat pod lupą . Szkoła ponadpodstawowa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI