Weiser Dawidek

Weiser Dawidek - Paweł Huelle | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Huelle
WYMIAR
10,60 MB
NAZWA PLIKU
Weiser Dawidek.pdf
ISBN
1824397461970

OPIS

Kim jest tajemniczy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami Weiser Dawidek? I co się z nim stało, kiedy zniknął pewnego upalnego lata w niewyjaśnionych okolicznościach?Weiser Dawidek to magiczna, pełna uroku opowieść o dzieciństwie, pamięci i granicach poznania. Okrzyknięta przez krytykę arcydziełem, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad, zaliczana już do klasyki polskiej literatury. Przetłumaczona na piętnaście języków, w 2000 roku została zekranizowana przez Wojciecha Marczewskiego.

Co najważniejsze zaś: intrygująca fabularnie, gwarantuje satysfakcję tak zwykłemu czytelnikowi, jak i badaczowi literatury. Uznany za najlepszą powieść lat osiemdziesiątych, przełożony na wiele języków, sfilmowany przez Wojciecha Marczewskiego, Weiser Dawidek ciągle tak samo porusza czytelnika, wzbudza emocje, pozostawia w pamięci niezatarty ślad. "Weiser Dawidek" to magiczna, pełna uroku opowieść o dzieciństwie, pamięci i granicach poznania. Arcydzieło, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad, zaliczana do klasyki polskiej literatury. O uzytkowniku - Weiser_Dawidek - w bazie Filmweb.

7 W³a ciwie jak to siê sta³o, jak do tego dosz³o, ¿e stali my w trójkê w gabinecie dyrektora szko³y, maj¹c uszy pe³ne z³ow- rogich s³ów: protokó³ , przes³uchanie , przysiêga , jak to siê mog³o staæ, ¿e tak po ... Krzysztof GAJEWSKI Weiser Dawidek jako opis doświadczenia religijnego Wstęp Powieść Weiser Dawidek Pawia Huelle, choć ukazała się w roku 1987, zaliczana jest do najwybitniejszych powieści „młodej" literatury, czyli powstałej w zasadzie po „przełomie" (czy „przemianie"), mającym miejsce w roku 1989. Nie przegapisz żadnej oferty! Obserwujesz to wyszukiwanie. Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI