Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu

Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu - Jerzy Rostkowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Rostkowski
WYMIAR
3,42 MB
NAZWA PLIKU
Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu.pdf
ISBN
5236688869710

OPIS

Każda historia to materiał na scenariusz filmowy!W działaniach wywiadów na całym świecie kobiety bardzo często odgrywały pierwszoplanową rolę, a nazwiska najsłynniejszych agentek na trwałe zapisały się w historii wszystkich znanych służb specjalnych zajmujących się szpiegostwem. Jerzy Rostkowski przypomina w swojej nowej pasjonującej książce niezwykłe, zdeterminowane i bezkompromisowe kobiety wywodzące się z kręgu arystokracji i bogatego ziemiaństwa, damy wywiadu, które podczas drugiej wojny światowej działały dla dobra ojczyzny i każdego dnia ryzykowały życie – Władysławę Srzednicką-Macieszę, Krystynę Skarbek, Klementynę Mańkowską i wiele innych.

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Płeć piękna - pozornie delikatna i spokojna - w rzeczywistości decydowała o sile szpiegostwa na terenach polskich. "Piękne i niebezpieczne.

Jak podkreśla autor, książka „Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu" nie mogłaby ... Najnowszą publikację, wydaną nakładem Rebisu, Rostkowski poświęcił kobietom - szpiegom, arystokratkom polskiego wywiadu, jak głosi podtytuł „Pięknych i niebezpiecznych".

POWIĄZANE KSIĄŻKI