Pan Samochodzik i zagadki Fromborka

Pan Samochodzik i zagadki Fromborka - Zbigniew Nienacki | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zbigniew Nienacki
WYMIAR
6,24 MB
NAZWA PLIKU
Pan Samochodzik i zagadki Fromborka.pdf
ISBN
8379666342474

OPIS

Ktoś sprzedaje niezwykle rzadkie monety po zaskakująco niskich cenach. Odkrycie tożsamości pasera to nowe zadanie Pana Samochodzika. Natychmiast wkracza on do akcji. W towarzystwie nieco męczącego magika Cagliostra, jego węża i białych myszek przybywa do Fromborka, by pomóc magistrowi Pietruszce schwytać złodzieja i odnaleźć zrabowane w czasie wojny skarby pułkownika Koeninga. Tymczasem w pobliżu już czają się Waldemar Batura – podstępny handlarz antyków, i straszliwy żelazny As – najnowocześniejszy cud techniki.Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy!

Operacja pod kryptonimem Frombork 1001 miała przygotować miasto na obchody 500 urodzin Kopernika, dzięki pracy harcerzy z całego kraju. Pan Samochodzik i zagadki Fromborka (wyd. 1972) Pan Samochodzik i Fantomas (wyd.

Opis fabuły. Akcja powieści rozgrywa się w sierpniu 1971 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI