Lustro i światło. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 3

Lustro i światło. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 3 - Hilary Mantel | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hilary Mantel
WYMIAR
9,9 MB
NAZWA PLIKU
Lustro i światło. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 3.pdf
ISBN
1767721308661

OPIS

Zwieńczenie bestsellerowej trylogii dwukrotnej laureatki BOOKERADalszy ciąg historii Tomasza Cromwella na tle upadku Anny Boleyn.Triumfalne zamknięcie trylogii, którą rozpoczęły nagrodzone Bookerem: W komnatach Wolf Hall i Na szafocie. Książka śledzi ostatnie lata Thomasa Cromwella, chłopca znikąd, który wspina się na wyżyny władzy. Otrzymujemy portret drapieżnika i ofiary, zaciekłej walki między teraźniejszością a przeszłością, między wolą królewską a wizją zwykłego człowieka: współczesny naród tworzący się przez konflikt, pasję i odwagę.Historia zaczyna się w maju 1536 rok: Anne Boleyn nie żyje ścięta przez wynajętego francuskiego kata. Gdy jej szczątki są pogrążone w zapomnieniu, Cromwell je śniadanie ze zwycięzcami. Syn kowala z Putney wyłania się z wiosennej krwawej łaźni, aby kontynuować wspinaczkę do władzy i bogactwa, podczas gdy jego potężny mistrz, Henryk VIII, osiada na krótkotrwałym szczęściu ze swoją trzecią królową, Jane Seymour.„Hilary Mantel napisała epos, który dla Anglików jest tym, czym Eneida dla Rzymian oraz Wojna i pokój dla Rosjan”. The Telegraph

Triumfalne zamknięcie trylogii, którą rozpoczęły nagrodzone Bookerem: W komnatach Wolf Hall i Na szafocie. Książka śledzi ostatnie lata ... Lustro I Światło.

Triumfalne zamknięcie trylogii, którą rozpoczęły nagrodzone Bookerem: W komnatach Wolf Hall i Na szafocie.Książka śledzi ostatnie lata Thomasa Cromwella, chłopca znikąd, który wspina się na wyżyny władzy. Lustro i światło. Tomasz Cromwell.

POWIĄZANE KSIĄŻKI