Bratanek Rameau Satyra II

Bratanek Rameau Satyra II - Diderot Denis | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Diderot Denis
WYMIAR
5,26 MB
NAZWA PLIKU
Bratanek Rameau Satyra II.pdf
ISBN
4360632252143

OPIS

Mądry nie potrzebowałby błazna. Kto więc ma błazna, nie jest mądry; jeśli nie jest mądry, to jest błaznem swego błazna. Zresztą proszę pamiętać, że w przedmiocie tak zmiennym jak obyczaje nie ma niczego absolutnie, istotnie i powszechnie prawdziwego i fałszywego, bo trzeba być takim, jakim interes być każe: dobrym lub złym, mądrym lub błaznem, poważnym lub śmiesznym, uczciwym lub występnym; gdyby cnota prowadziła do majątku, to byłbym cnotliwy albo udawałbym cnotę jak inni. Chciano, żebym był śmieszny, i stałem się nim; jeśli jestem występny, to sama natura na to łożyła. Jeśli mówię „występny”, to jedynie używam pańskiego języka; gdyby bowiem doszło do wyjaśnienia sobie tych spraw, to mogłoby się zdarzyć, że pan nazywasz występkiem to, co u mnie jest cnotą, a cnota u pana to u mnie występek.

Książka Koszt dostawy już od 0.00. Bratanek Rameau Satyra II; Bratanek Rameau Satyra II Denis Diderot. Dostępny.

Ranking czytelników ; Oficjalne recenzje Bratanek Rameau Satyra II - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Ocena 3,5 / 5 3 opinie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI