Jaś i Janeczka 1 (wydanie 2)

Jaś i Janeczka 1 (wydanie 2) - Annie M.G. Schmidt | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Annie M.G. Schmidt
WYMIAR
11,24 MB
NAZWA PLIKU
Jaś i Janeczka 1 (wydanie 2).pdf
ISBN
5571960972069

OPIS

Najsłynniejsze holenderskie 5-latki znów w Polsce!– Pobawimy się w panią i pana – decyduje Janeczka. – Czy napije się pan herbaty?– Nie – odpowiada Jaś. – Nie lubię herbaty.– Oj! – Janeczka jest niezadowolona. – Pan nigdy tak nie mówi. Pan grzecznie siada i pije herbatę.– To ja nie chcę być panem – mówi Jaś.Znacie ich? Oto Jaś i Janeczka – para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat.Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie.Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julka?.

Polecamy także książki z serii Jaś i Janeczka. €7.34 - Drugi tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków teraz także w formie audiobooka - czyta Jarosław Boberek - Ja będę królową - mówi Janeczka. - A ty będziesz królem.

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars.

POWIĄZANE KSIĄŻKI