Smakologia

Smakologia - Ola Woldańska-Płocińska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ola Woldańska-Płocińska
WYMIAR
9,57 MB
NAZWA PLIKU
Smakologia.pdf
ISBN
1971626248200

OPIS

Kontynuacja serii, w której do tej pory ukazały się: „Zwierzokracja” - książka o prawach zwierząt oraz „Śmieciogród” - o śmieciach, niemarnowaniu, ekologii i dbaniu o Ziemię. Tym razem Ola Woldańska-Płocińska bierze na warsztat inny ważny dla świata temat - jedzenie.Po co jemy? Jak człowiek ujarzmił rośliny? Czym zastawione były stoły podczas starożytnych uczt? Czy niektóre przyprawy były droższe niż złoto? Czy jedzenie leczy? Jak powstaje czekolada? Czego można dowiedzieć się z etykiet?Książka w ciekawy sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej, opowiada o jedzeniu w kontekstach: historycznym, kulturowym, środowiskowym i zdrowotnym.

Autorka opowiada w niej nie tylko o przeróżnych smakach towarzyszącym nam od zarania dziejów, ale także przez to, że osadza swoją narrację w kontekście kulturowo-historycznym, tworzy z niej opowieść o człowieku. Przepisy z bloga pod adresem smakologia.blogspot.com. Zebraliśmy 126 przepisów z tego bloga. Smakologia Olga jest kosmetyczką, kochającą swoją pracę współmiernie do kulinarnego zamiłowania.

O jedzeniu, ale w bar... Tytuł: Smakologia Autor: Ola Woldańska - Płocińska Wydawnictwo: Papilon Rok wydania: 2020 Opis ze strony wydawnictwa: Kontynuacja serii, w której do tej pory ukazały się: „Zwierzokracja" - książka o prawach zwierząt oraz „Śmieciogród" - o śmieciach, niemarnowaniu, ekologii i dbaniu o Ziemię. Tym razem Ola Woldańska-Płocińska bierze na warsztat inny ważny dla ... Smakologia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI