Zawód: fotografistka

Zawód: fotografistka - Małgorzata Czyńska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Małgorzata Czyńska
WYMIAR
6,94 MB
NAZWA PLIKU
Zawód: fotografistka.pdf
ISBN
4493708959389

OPIS

Fotografistki to emancypantki, kobiety aktywne zawodowo, pasjonatki fotografii i właścicielki własnych interesów. Pochodziły z różnych zakątków Polski, Bydgoszcz obrały za swoją Ziemię Obiecaną.Sześć kobiet - sześć barwnych opowieści, ukazanych w atelier fotograficznym i w życiu prywatnym. Odważne wybory zawodowe, miłosne historie, radości i tragedie. W tle dwudziestolecie międzywojenne, dynamiczny czas zmian politycznych i społecznych.Adam Mazur napisał tak: Książki dzielą się na piękne albo mądre. Fotografistkizrywają z tym stereotypem przedstawiając w bogato ilustrowanym tomie fascynujące historie sześciu niezwykłych kobiet. Pionierki bydgoskiej fotografii zawodowej swoim życiem wciągają czytelnika w wir emocji niosących kobiety walczące o spełnienie swoich marzeń. To książka przewracająca utarte schematy ciążące nie tylko historii fotografii.

Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Zawód fotografistka. Fotografistki to emancypantki, kobiety aktywne zawodowo, pasjonatki fotografii i właścicielki własnych interesów.

PLUS Miały odwagę spełniać się. Bydgoskie pionierki fotografii zawodowej [rozmowa] - Te kobiety to emancypantki, współtworzące historię rzemiosła i fotografii nie tylko w Bydgoszczy - mówi pisarka Małgorzata Czyńska, która w książce „Zawód: Fotografistka" ubrała w opowieść lata badań Katarzyny ... Zawód fotografistka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI