W komnatach Wolf Hall. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 1

W komnatach Wolf Hall. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 1 - Hilary Mantel | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hilary Mantel
WYMIAR
7,28 MB
NAZWA PLIKU
W komnatach Wolf Hall. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 1.pdf
ISBN
5958580625472

OPIS

Powieść nagrodzona najbardziej prestiżowymi literackimi wyróżnieniami, m.in.Man Booker Prize oraz National Book Critics’ Circle Award.Dzieło bijące rekordy sprzedaży na całym świecie!Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król poniósłby niespodziewanie śmierć, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VIII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa i Anny Boleyn. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, kardynał Wolsey; następstwem jest wieloletnia walka pomiędzy Kościołem i Koroną. Gdy trwa impas, na scenie pojawia się Tomasz Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów i demon energii...„To piękna i głęboko ludzka książka, autorak w ciemnym lustrze odbiła nasz własny świat... Hilary Mantel jest jedną z najodważniejszych i najbardziej błyskotliwych angielskich pisarek“. Observer„Oszałamiająca, olśniewająco dobra powieść“ Daily Mail„Kapitalna powieść historyczna, którą mógłby zamówić dla poprawy swego wizerunku Thomas Cromwell. Gdyby nie zginął 469 lat przed jej wydaniem”. Marta Mizuro, Przekrój

W 2009 roku zdobyła Man Booker Prize za powieść "W komnatach Wolf Hall" (pierwsza część trylogii o Anglii Tudorów) i ponownie w 2012 r. za kolejną część "Bring up my bodies". Hilary Mantel jest pierwszą kobietą w historii dwukrotnie nagrodzoną Bookerem.

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. W komnatach Wolf Hall to kolejna rewelacyjna, wręcz porywająca lektura autorstwa Hillary Mantel.

POWIĄZANE KSIĄŻKI