Na szafocie. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 2

Na szafocie. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 2 - Hilary Mantel | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hilary Mantel
WYMIAR
9,68 MB
NAZWA PLIKU
Na szafocie. Trylogia Tomasza Cromwella. Tom 2.pdf
ISBN
1709999974615

OPIS

Powieść, za którą autorka otrzymała drugiego Bookera! Dalszy ciąg historii życia Tomasza Cromwellana tle upadku Anny Boleyn!Oto dowód siły, jaką może nieć dobrze napisana powieść: zamiast współczuć ofierze, rozumiemy racje tego, kto, posłał ją na szafot. To zasługiwało na dwa Bookery.„Gazeta Wyborcza”Hilary Mantel, rekonstruując od stuleci owiane tajemnicą okoliczności upadku Anny Boleyn, stworzyła pasjonujące dzieło, na kartach którego postaci sprzed wieków ożywają w pełnym blasku.Henryk VIII zakochuje się w Joannie Seymour. Tomasz Cromwell, wykonując wolę władcy, stara się doprowadzić do rozwiązania małżeństwa z Anną Boleyn, co kończy się – jak wszystkim wiadomo – nie unieważnieniem, tylko ścięciem. Jedna z bardziej znanych historii w dziejach nowoczesnej Anglii, opowiedziana z talentem literackim, który zasłużył na podwójnego Bookera!Siła tej niezwykłej powieści tkwi w szczególe, w odbrązowieniu postaci historycznych, w tchnięciu w nie życia na nowo, w dygresji…Na podstawie powieści powstał serial BBC z Damianem Levisem w roli Henryka VIII i Markiem Rylance’em w roli Thomasa Cromwella.

Jej „Lustro i światło", potężna, licząca sobie niemal tysiąc stron księga zamykająca trylogię o Thomasie Cromwellu, znalazła się na długiej liście nominowanych do nagrody Bookera. Na szafocie to drugi tom trylogii Hilary Mantel, opiewającej losy dynastii Tudorów, widzianej z perspektywy Tomasza Cromwella. Przez wielu krytyków i czytelników uznana jest za dzieło najwyższej próby, przewyższające poziomem część pierwszą, która to robiła ogromne wrażenie. Zwieńczenie bestsellerowej trylogii dwukrotnej laureatki BOOKERA Dalszy ciąg historii Tomasza Cromwella na tle upadku Anny Boleyn.

Jest to II tom swoistej trylogii, której głównym bohaterem jest Tomasz Cromwell. „Na szafocie" to druga cześć opowieści o Tomaszu Cromwellu, snuta jest ona na tle wydarzeń, poprzedzających ścięcie Anny Boleyn. autorka dociera do głębi wydarzeń, ich przyczyn i skutków, a nie tylko do sensacyjnej, skandalicznej i powszechnie znanej powierzchni.

POWIĄZANE KSIĄŻKI