Czekam, aż stanie się coś pięknego

Czekam, aż stanie się coś pięknego - Viola Ardone | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Viola Ardone
WYMIAR
9,94 MB
NAZWA PLIKU
Czekam, aż stanie się coś pięknego.pdf
ISBN
9747898031319

OPIS

Jesień 1946. Siedmioletni Amerigo Speranza wraz z matką wałęsa się po zniszczonym wojną Neapolu. Na mieście mówi się, że wszystkie dzieci pojadą specjalnym pociągiem do środkowych i północnych Włoch, do rodzin, które się nimi zaopiekują.I rzeczywiście – Amerigo stanie się jednym z siedemdziesięciu tysięcy małych uchodźców, których w latach 1945–1952 uratowano przed głodem i chorobami drążącymi południe kraju. Gdy przybywa do Bolonii, odkrywa zupełnie inny świat, a rodzina, która przyjmuje go pod opiekę, szybko zaskarbia sobie jego przychylność. Niespodziewanie przychodzi jednak czas, by powrócić do domu, do dawnego życia. Skrzypce, na których Amerigo uczył się grać w Bolonii, lądują pod łóżkiem, a chłopiec codziennie będzie tęsknie spoglądać na peron, marząc o powrocie do ukochanej opiekunki Derny.Latem 1995 dorosły Amerigo, uznany skrzypek, raz jeszcze przybywa do Neapolu, by pochować matkę. Wraz z nim po mieście kroczą duchy przeszłości. Mężczyzna niechętnie decyduje się na podróż w głąb własnego dzieciństwa i spotkanie z dawnymi znajomymi. Niektóre z nich okazują się szczególnie bolesne.„Ardone zatopiła się w najbardziej bolesnej historii swojego miasta, oddała dialekt i mentalność tamtych lat, tworząc idealną powieść o wielkich dylematach”. La Stampa

Sprawdź też koniecznie recenzję "Czekam, aż stanie się coś pięknego". Czekam, aż stanie się coś pięknego . ISBN 978-83-66512-66-5 (oprawa twarda) : Miejsce wydania Katowice : ... Sprawdź niskie ceny i kup Czekam, aż stanie się coś pięknego w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Ebook Czekam, aż stanie się coś pięknego, Viola Ardone.

Książki z rabatami do -40%. Wyprzedaże z rabatami do -80% a do tego Dyplomy, Puzzle, Gry i zabawki E-book serwis 📚 LitRes zaprasza do pobrania Czekam, aż stanie się coś pięknego, Viola Ardone w epub i mobi lub przeczytania jej online! Napisz i zapoznaj się z rezenzjami o książce na stronie LitRes! W związku z powyższym pragniemy Państwa poinformować o zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI