W cieniu zła

W cieniu zła - Alex North | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alex North
WYMIAR
3,84 MB
NAZWA PLIKU
W cieniu zła.pdf
ISBN
9112746416541

OPIS

Nowy elektryzujący thriller Alexa Northa, autora bestsellerowego Szeptacza, który znalazł się na krótkiej liście CWA Daggers 2020„Jeżeli podobał wam się Szeptacz, ta książka was zachwyci”.Alex MichaelidesRytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy. Ta historia wciąga, trzyma w napięciu, hipnotyzuje złowieszczą scenerią i przyprawia o gęsią skórkę.Niepozorne miasteczko Gritten Wood ma mroczną przeszłość. Dwadzieścia pięć lat temu doszło tu do bestialskiego morderstwa o podłożu rytualnym, w którym uczestniczyło kilku nastolatków. Policji udało się zatrzymać jednego ze sprawców, drugi, Charlie, zniknął w tajemniczych okolicznościach.Paul Adams doskonale pamięta, co się wtedy stało. Dobrze znał Charliego i jego ofiarę, a tamte wydarzenia położyły się cieniem na jego dorosłym życiu. Ćwierć wieku później pełen obaw wraca do rodzinnej miejscowości.Ku swojemu przerażeniu odkrywa, że historia się powtarza. W okolicy dochodzi do serii morderstw zainspirowanych zbrodnią sprzed ćwierć wieku. Duchy przeszłości, te prawdziwe i te tylko wymyślone, wciąż go prześladują.„W mrocznym świecie stworzonym przez Northa ciężko odróżnić to, co dzieje się naprawdę od tego, co tylko się przyśniło… W pewnym momencie wszystko wydaje się koszmarem. Druga powieść autora trzyma w napięciu równie mocno jak debiut, a do tego jest jeszcze bardziej przerażająca”. – Alex Michaelides„Zanim ta pokręcona historia dotrze do końca, czeka was mnóstwo niespodzianek. Genialny, niesamowicie przerażający thriller. Jeśli jesteście fanami Stephena Kinga, prawdopodobnie pokochacie też Alexa Northa”. – Library Journal„Spodziewajcie się, że powieść Northa was zelektryzuje. Autor po mistrzowsku myli tropy, co krok dając czytelnikowi prztyczka w nos. Ten oszałamiający thriller stawia Alexa Northa w gronie najwybitniejszych autorów powieści z dreszczykiem”. – Booklist

Autor przedstawia nam historię Paula, który po wielu latach wraca do rodzinnego Gritten Wood i odkrywa, że znów w okolicy dzieje się coś niedobrego. W „W cieniu zła" North powiela podobną konstrukcję fabularną, jaką wykorzystał w „Szeptaczu", porusza też podobny motyw zbrodni sprzed lat, która powraca ze zdwojoną siłą. Tym razem jednak temat rodzicielstwa autor wymienił na temat dorastania, bo w końcu „W cieniu zła" jest o dorastających chłopakach, wyrzutkach ... Rytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy.

Muza Książki - Literatura sensacyjna - Horror i thriller - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Podsumowując, „W cieniu zła" mogę szczerze powiedzieć, że jest to bardzo dobra pozycja na jesienne wieczory (w moim przypadku dokładnie dwa). Spodoba się ona oczywiście fanom thrillerów, kryminałów, a nawet horrorów. W cieniu zła.

POWIĄZANE KSIĄŻKI