Szymborska. Znaki szczególne

Szymborska. Znaki szczególne PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
7,54 MB
NAZWA PLIKU
Szymborska. Znaki szczególne.pdf
ISBN
4837205247497

OPIS

Intymny portret noblistki„Czasami jestem podobna do siebie, a czasami nie” - powtarzała.Od zawsze budziła emocje. Była bliska także tym, którzy nigdy wcześniej nie czytali poezji. Czytelnicy myśleli o niej jak o przyjaciółce, sąsiadce i doradczyni. To może dziwić, tym bardziej że tak mało pisała i mówiła o sobie.Łączyła cechy nie do pogodzenia: czułość i ironię, surowość i serdeczność, dojrzałość i dziewczęcy urok. Nie bez powodu jeden z bliskich pisał do niej: „Wisełko, jesteś taka wieloraka”. Nie dało się jej zaszufladkować. Na jednej ze słynnych kartek wysyłanych do przyjaciół umieściła swój adres: „pokój z osobnym wejściem”.Jaka była naprawdę Wisława Szymborska?Interesowało mnie nie tyle życie zewnętrzne, co psychika poetki, jej przeżycia wewnętrzne. To rejony, do których dostępu broniła bardzo stanowczo, powtarzając: „to po mojej śmierci”, co skutecznie peszyło rozmówców. Na podstawie tysięcy listów, ale też rozmów z przyjaciółmi i znajomymi Wisławy spróbowałam odtworzyć tę część jej biografii, którą najskrzętniej ukrywała.(fragment wstępu)

Księgarnia internetowa merlin.pl Szymborska. Znaki szczególne to świetna biografia wybitnej autorki, pisarki.

Znaki szczególne. Biografia wewnętrzna" to książka, na którą od dawna czekali nie tylko miłośnicy twórczości krakowskiej poetki. Szczegóły: Szymborska - Joanna Gromek-Illg.

POWIĄZANE KSIĄŻKI