Wyłączenie pracownika organu od udziału w ogólnym postępowaniu administracyjnym

Wyłączenie pracownika organu od udziału w ogólnym postępowaniu administracyjnym - Zbigniew Kmiecik | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zbigniew Kmiecik
WYMIAR
8,73 MB
NAZWA PLIKU
Wyłączenie pracownika organu od udziału w ogólnym postępowaniu administracyjnym.pdf
ISBN
1675300294421

OPIS

W publikacji omówiono problemy występujące – w węższym lub szerszym zakresie – w każdym postępowaniu administracyjnym. Sprawdzenie, czy nie zachodzą przesłanki wyłączenia pracownika lub członka organu od udziału w postępowaniu, jest elementem badania zdolności prawnej organu do załatwienia konkretnej sprawy (tzw. szczególnej zdolności prawnej), więc musi ono poprzedzać przeprowadzenie każdego postępowania.Książka pomaga znaleźć odpowiedzi przede wszystkim na następujące pytania:czemu służy wyłączenie pracownika organu (członka organu kolegialnego) od udziału w postępowaniu administracyjnym; kiedy pracownik podlega takiemu wyłączeniu; w jaki sposób następuje wyłączenie pracownika; jakie są konsekwencje wyłączenia pracownika organu od udziału w postępowaniu; jakie są konsekwencje udziału w postępowaniu pracownika organu podlegającego wyłączeniu.Adresaci:Opracowanie przeznaczone jest dla szeroko rozumianego środowiska prawniczego oraz osób biorących udział w procesie stosowania prawa administracyjnego, w tym zwłaszcza pracowników organów administracji publicznej upoważnionych do załatwiania spraw w formie decyzji. Pisane było także z myślą o studentach kierunków prawniczych i administracyjnych zainteresowanych tytułową problematyką.

25 wyłączenie organu od załatwienia sprawy § 1 pkt 1 - organ wyższego stopnia nad organem ... Art. 24 Kodeks postępowania administracyjnego (KPA) .

Kmiecik , 80,97 zł, W publikacji omówiono problemy występujące - w węższym lub szerszym Zobacz koniecznie Prawo Książki dla praktyków Wyłączenie pracownika organu od udziału w ogólnym postępowaniu administracyjnym w cenie 76.00 zł. ebook Koszt dostawy już od 0.00. Wyłączenie pracownika organu od udziału w ogólnym postępowaniu administracyjnym - W publikacji omówiono problemy występujące - w węższym lub szerszym zakresie - w każdym postępowaniu administracyjnym.

POWIĄZANE KSIĄŻKI