Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy prawno-urbanistycznej

Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy prawno-urbanistycznej - Anna Fogel | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Fogel
WYMIAR
7,88 MB
NAZWA PLIKU
Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy prawno-urbanistycznej.pdf
ISBN
4689555153515

OPIS

W książce przedstawiono na czym polega ochrona i kształtowanie ładu prze­strzennego zarówno na podstawie przepisów prawnych, jak i z perspektywy urbanistyki i architektury.W publikacji omówiono m.in.:problemy związane z brakiem wiedzy, umiejętności i doświadczeń w plano­waniu przestrzennym; rodzaje polityki przestrzennej (zwłaszcza na szczeblu lokalnym), ze szczegól­nym uwzględnieniem stosowania narzędzi tej polityki, a także sposoby uwzględniania kwestii ładu przestrzennego w aktach planistycznych; możliwości ochrony ładu przestrzennego w przepisach środowiskowych, kulturowych oraz tzw. specustawach; perspektywę prawną i urbanistyczną ochrony ładu przestrzennego; problemy ochrony środowiska i przyrody – jako zagadnienia jednoznacznie związane z ładem przestrzennym.Ponadto opracowanie zawiera wybrane tezy orzecznicze, poglądy doktryny, jak również doświadczenia środowisk urbanistycznych.Adresaci:Książka zainteresuje pracowników administracji rządowej i samorządowej, a także adwokatów, radców prawnych i pracowników naukowych specjalizują­cych się w dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego.

W publikacji omówiono m.i Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy.... W książce przedstawiono na czym polega ochrona i kształtowanie ładu przestrzennego zarówno na podstawie przepisów Przedstawiamy ebooki autora Przemysław Śleszyński: Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy prawno-urbanistycznej, 25 wykładów o migracjach, Powiązania funkcjonalne pomiędzy polskimi metropoliami, Planowanie przestrzenne w gminach Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy prawno-urbanistycznej Autor: Andrzej Nałęcz , Anna Fogel , Bogusława Baran-Zgłobicka , Maciej Jacek Nowak , Marta Woźniak , Mirosław Gdesz , Paweł Sosnowski , Piotr Lorens , Przemysław Śleszyński , Tomasz Majda Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy prawno-urbanistycznej Marta Woźniak , więcej... Śleszyński Przemysław: O roli wiedzy, umiejęności i doświadczenia w planowaniu przestrzennym.

Dr P. Sosnowski „Ochrona ładu przestrzennego przed 2003 r. W książce przedstawiono na czym polega ochrona i kształtowanie ładu prze­strzennego zarówno na podstawie przepisów prawnych, jak i z perspektywy urbanistyki i architektury.

POWIĄZANE KSIĄŻKI