Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa

Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa - Walter Kasper | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Walter Kasper
WYMIAR
4,12 MB
NAZWA PLIKU
Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa.pdf
ISBN
2149185523313

OPIS

Doświadczenie, które nas połączyło Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie się! Jam zwyciężył śmierć” (por. J 16,33). Papież Franciszek Rok 2020 zapisze się w historii jako szczególny i będzie się kojarzył przede wszystkim z jednym wydarzeniem – wybuchem pandemii. Koronawirus zamknął nas w domach, przyczynił się do śmierci setek tysięcy ludzi, spowodował milionowe straty w wielu przedsiębiorstwach i zdezorganizował życie codzienne. Ale to tylko jedna strona medalu. Autorzy artykułów umieszczonych w tej książce – . kard. Walter Kasper, George Augustin SAC oraz ks. Tomáš Halík – pokazują bardziej optymistyczną perspektywę. Według niej pandemia nie tylko spowodowała różnorakie ograniczenia, ale też dała nam nowe możliwości. Staliśmy się bardziej empatyczni, odpowiedzialni i solidarni. Zaczęliśmy dbać o relacje i lepiej rozumieć potrzeby swoje oraz innych. Po okresie zamknięcia kościołów odkryliśmy też na nowo wartość Eucharystii. Jestem przekonany, że post od sakramentów był wezwaniem do tego, byśmy powstrzymanie się od stołu Chrystusowego połączyli z żarliwą tęsknotą za sakramentalną wspólnotą z innymi chrześcijanami. ks. Tomáš Halík

Forma wydania: Książka. Rok wydania: 2020. Wiara w czasach pandemii koronawirusa Przełożył Marek Chojnacki Odkrywanie wspólnoty Przedmowa Papież Franciszek kard.

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Odkrywanie wspólnoty Wiara w czasach pandemii koronawirusa Augustin George, Kasper Walter. WAM Odkrywanie wspólnoty Wiara w czasach pandemii koronawirusa Augustin George, Kasper Walter.

POWIĄZANE KSIĄŻKI