Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata

Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata - Tomasz Michniewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Michniewicz
WYMIAR
9,98 MB
NAZWA PLIKU
Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata.pdf
ISBN
6247036975457

OPIS

Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: „Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć”. Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem notatki.Sytuacja globalnego zagrożenia odsłoniła wiele chorób współistniejących, które trapią naszą cywilizację: ignorancję, komunikacyjny chaos, destrukcyjną siłę fake newsów, nieprzygotowanie rządów i nas samych na kryzys, irracjonalne reakcje stadne, władzę w rękach nieodpowiedzialnych ludzi... Jak to wszystko się dla nas skończy?Ta książka to zapis rozmów ze specjalistami, którzy ze swoich obserwacji wyciągają wnioski na przyszłość. Psycholog konfliktu szkolący siły specjalne, politolożka, klimatolog, analityk spraw międzynarodowych, profesor ekonomii, socjolożka, preppers i inni eksperci w swoich dziedzinach pokazują, w jak fatalnej sytuacji się znaleźliśmy.„Kryzys to zbyt straszna rzecz, żeby go zmarnować”, jak mawiał Paul Romer, noblista z ekonomii. Czy wyciągniemy wnioski na przyszłość? Wygląda na to, że na razie zajęci bieżącymi problemami patrzymy pod nogi, zupełnie nie widząc, że pędzimy na ścianę.Tomasz Michniewicz

O chorobach współistniejących naszego świata. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Chwilowa anomalia.

Dlaczego? „Chwilowa anomalia" nie jest książką o pandemii, tylko o „chorobach współistniejących naszego świata". Takie gwałtowne kryzysy uwidaczniają wiele słabizn, zarówno w życiu pojedynczych osób, jak i funkcjonowaniu organizacji, instytucji czy zbiorowości. Chwilowa anomalia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI