Niezłomny. Józef Piłsudski. Odrodzona Polska i walka o Europę Wschodnią.

Niezłomny. Józef Piłsudski. Odrodzona Polska i walka o Europę Wschodnią. - Peter Hetherington | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Peter Hetherington
WYMIAR
7,3 MB
NAZWA PLIKU
Niezłomny. Józef Piłsudski. Odrodzona Polska i walka o Europę Wschodnią..pdf
ISBN
2371065288607

OPIS

Niezłomny to epopeja o człowieku z krwi i kości. Człowieku, który aby osiągnąć idealistyczne cele, sięgał po demagogiczne narzędzia. Człowieku, który nie wahał się używać miłości i przemocy na przemian z honorem i podstępem.Peter Hetherington, autor Niezłomnego, to geolog szukający ropy w Teksasie. Zainspirowany Piłsudskim, postanowił opisać jego życie na tle walki Polaków o niepodległość. Tak bardzo chciał przybliżyć amerykańskim czytelnikom niepowtarzalną postać polskiego dowódcy, polityka i patrioty, że na wydanie tej książki przeznaczył swoje oszczędności.Niezłomny – życie Józefa Piłsudskiego, człowieka, który wyzwolił Polskę i ocalił Europę przed rewolucją bolszewickąObszerna, bogata w szczegóły i niezwykle frapująca biografia wybitnego bohatera narodowego Polski.— Zbigniew Brzeziński, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA (1977–1981)Dzięki Hetheringtonowi Józef Piłsudski staje przed nami jak żywy… To porywająca biografia, którą czyta się niemal jak powieść przygodową. Świetnie napisana i udokumentowana.— „Polish Weekly”Obszerna, ekscytująca biografia… fascynująca historia. Urzeka i przemawia do wyobraźni.— „Polish American Journal”Hetherington zasługuje na uznanie za dogłębne potraktowanie tematu i sugestywny styl pisarski. Gruntowna prezentacja obszernych kart polskiej historii, przeplatana faktami z niezwykłego życiorysu Józefa Piłsudskiego – bojownika o wolność, który miał ostatecznie stać się dyktatorem – jest dokonaniem wyjątkowym.— „Kirkus Reviews”Oto wnikliwa opowieść o człowieku, który przez kilka dekad zajmował poczesne miejsce w dziejach Europy Wschodniej… Akcja toczy się wartko jak w zajmującym kryminale. Przeczytajcie pierwszy rozdział, zatytułowany Cytadela, a nie odłożycie książki, dopóki nie dotrzecie do ostatniej strony.— prof. Ewa Thompson, Rice University

1 artykułów. Geolog szukający ropy w Teksasie.

Odrodzona Polska i walka o Europę Wschodnią (Peter Hetherington). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Odrodzona Polska i walka o Europę Wschodnią .

POWIĄZANE KSIĄŻKI