Łempicka. Tryumf życia

Łempicka. Tryumf życia - Małgorzata Czyńska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Małgorzata Czyńska
WYMIAR
11,14 MB
NAZWA PLIKU
Łempicka. Tryumf życia.pdf
ISBN
2570292291032

OPIS

Malarka, arystokratka, femme fatale.Tamara Łempicka - artystka w pracy i w życiu. Niepokorna, skandalizująca, zafascynowana pięknem ludzkiego ciała. Orędowniczka wolnej miłości i przyjemności życia. Budowała swoją legendę konsekwentnie i bezkompromisowo. Ważniejsza od prawdy była dla niej opowieść - tych kilka dodanych szczegółów, które zmieniały to, co nudne, w to, co niepowtarzalne. W końcu żyć to wyróżniać się na tle innych.Czy da się dotrzeć do prawdziwej historii, przedzierając się przez misternie stworzoną legendę? Małgorzacie Czyńskiej udało się uchwycić Tamarę - kobietę z krwi i kości, która kochała, pracowała i zmagała się z losem, by trwale zapisać swoje miejsce w historii.MałgorzataCzyńska - pisarka i dziennikarka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw. Autorka „Metafizycznego haremu” i „Kobiet z obrazów” oraz biografii, m.in. Katarzyny Kobro i Mai Berezowskiej.

Nagość dla wszystkich", pierwszej biografii artystki, tym razem Małgorzata Czyńska, historyczka sztuki, pisarka gościła w Spisie treści w związku z opowieścią biograficzną o ... „Łempicka. Tryumf życia" to opowieść o Tamarze Łempickiej, utkana z cytowanych wypowiedzi artystki, artykułów w prasie i listów.

więcej mniej Pokaż mimo to Łempicka. Tryumf życia ; Skip to the end of the images gallery.

POWIĄZANE KSIĄŻKI