Druga Rzeczypospolita w 100 przedmiotach

Druga Rzeczypospolita w 100 przedmiotach - Andrzej Fedorowicz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Fedorowicz
WYMIAR
5,91 MB
NAZWA PLIKU
Druga Rzeczypospolita w 100 przedmiotach.pdf
ISBN
8487673341042

OPIS

II Rzeczpospolita trwała zaledwie 20 lat, ale wciąż budzi fascynację. Nic dziwnego - w historii Polski niewiele było okresów tak wielkiej kreatywności i mobilizacji we wszystkich możliwych dziedzinach. Pozbawiony państwa naród po 123 latach musiał wymyślić je na nowo. I zrobił to, począwszy od państwowej symboliki, publicznych gmachów, szkolnych podręczników i masowych organizacji poprzez mundury i broń dla wojska aż po najdrobniejsze przedmioty codziennego użytku. Polacyw dwudziestoleciu żyli, kochali, bawili się i pracowali jak inni ludzie tej epoki, ale robili to we własnym, niepowtarzalnym i niespotykanym gdzie indziej stylu.Świadectwem tegookresu w dziejach Polski są towarzyszące im przedmioty. Zwyczajne i niezwyczajne zarazem. Każdy z nich opowiada bowiem historię, którą trudno zrozumieć bez właściwego kontekstu. Dlatego książka ta nie jest zwykłym albumem ze zdjęciami. To nowy sposób opowiedzenia dziejów społecznych, politycznych, wojskowych, technicznych i kulturalnych II Rzeczypospolitej poprzez przedmioty, które identyfikują ją jako odrodzone, niepodległe i pełne młodzieńczej energii państwo.Lalka szrajerka “Shirley Temple “ i odbiornik radiowy DetefonKoziołek Matołek i inne polskie komiksyBombowiec Łoś , myśliwiec p-11c, pistolet vis ipojazdy pancerne z peryskopem odwracalnym Rudolfa GundlachaReklamy;„Cukier krzepi”,Polskiego Fiata 508 i Olla GumWieżowiec Prudential i obrotowy parkiet restauracji AdriaPort w Gdyni i transatlantyk BatoryPodkładka pod kufel z reklama? piwa Haberbusch i SchieleI opakowanie papierosów EgipskieSławojka: toi-toika wszechczasówLuxtorpeda - polskie pendolino lat 30. i Piękna Helena Pm 36-1Płyta wytwórni Syrena-Electro z nagraniem orkiestry Golda i PetersburskiegoMotocykl Sokół , kamper na podróż dookoła świata i walcarka Tadeusza SędzimiraMeble w stylu art decoi naczynia z cukierni ZiemiańskaDworzec Główny w Warszawie i Sala Sejmu ŚląskiegoPolscy projektanci z czasów dwudziestolecia przebojem wdarli się do światowej elity. Jak nikt potrafili łączyć modne wówczas trendy modernizmu czy art deco z motywami oddającymi wielokulturowy charakter młodego państwa. Dlatego przedstawione w tej książce przedmioty są nie tylko „kamieniami milowymi” historii II Rzeczypospolitej - potrafią zachwycać do dziś.

1 ... Książka Druga Rzeczpospolita w 100 przedmiotach - Federowicz Andrzej Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24h ☞ Ebook - epub, mobi. Druga Rzeczpospolita w 100 przedmiotach - Andrzej Fedorowicz.

Kamienie milowe przedwojennej Polski. Autor Materiał partnera.

POWIĄZANE KSIĄŻKI