Amerykańska Szkoła Pisania

Amerykańska Szkoła Pisania - Elizabeth Bishop | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elizabeth Bishop
WYMIAR
6,97 MB
NAZWA PLIKU
Amerykańska Szkoła Pisania.pdf
ISBN
8131910150061

OPIS

Wybór obejmuje najważniejsze teksty prozatorskie Elizabeth Bishop, które ukazały się w formie książkowej dopiero po jej śmierci i stanowią istotne dopełnienie jej twórczości poetyckiej. Bohaterów tych imponujących klarownością opowiadań i szkiców łączy poczucie wyobcowania, ale też umiejętność intensywnego doświadczania dziwności świata. W swych autobiograficznych wspomnieniach autorka rozprawia się – o wiele bardziej otwarcie niż w wierszach – z demonami przeszłości, ale też okazuje się uważną, wyczuloną na detal obserwatorką pejzaży, zdarzeń, ludzi i ich dzieł. I choć ostatecznie to poezja uczyniła Bishop jedną z najważniejszych amerykańskich autorek XX wieku, to w pisanych przez nią w ciągu czterech dekad prozach odnajdziemy zapis nie mniej fascynujących literackich światów.

Bohaterów tych imponujących klarownością opowiadań i szkiców łączy ... Książka Amerykańska szkoła pisania autorstwa Bishop Elizabeth , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 37,49 zł . Przeczytaj recenzję Amerykańska szkoła pisania.

8,5. Rok 1984 George ... Szkoła podstawowa = Elementary school (kl 1- 6) Gimnazjum = Junior High School (kl 7- 9) Liceum = High School (10 -12) Rok szkolny w USA nie ma oficjalnych dat.

POWIĄZANE KSIĄŻKI