Liczą się tylko wielkie marzenia

Liczą się tylko wielkie marzenia - Szimon Peres | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Szimon Peres
WYMIAR
3,47 MB
NAZWA PLIKU
Liczą się tylko wielkie marzenia.pdf
ISBN
7314522792615

OPIS

Odwaga, wyobraźnia i budowa nowoczesnego Izraela.W 1934 roku jedenastoletni Szimon Peres na zawsze opuścił sztetl Wiszniew, znajdujący się wtedy na terenie Polski, i wyemigrował z rodzicami do Ziemi Izraela. Nikt wówczas nie mógłby przewidzieć, że ów skromny jedenastolatek stanie się w przyszłości jednym z najważniejszych polityków XX wieku. Peres służył Izraelowi jako poseł do Knesetu, minister kilku resortów, w tym spraw zagranicznych, premier i prezydent. Odegrał ważną rolę w formowaniu Sił Obronnych Izraela i rozwijaniu programu jądrowego. Zainicjował jedne z najbardziej śmiałych akcji wojskowych w historii, w tym legendarną operację Entebbe. Dzięki niekonwencjonalnym posunięciom uratował gospodarkę kraju. Aby osiągnąć pokój na Bliskim Wschodzie, nadzorował rozmowy izraelsko-palestyńskie, które zaowocowały podpisaniem porozumień z Oslo.W swojej fascynującej i szczerej autobiografii Peres ukazuje punkty zwrotne historii Izraela z perspektywy świadka i decydenta. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami, wierząc w to, że młodsze pokolenia odejdą od wojen i zadbają o pokój, bezpieczeństwo i dobrobyt na naszej planecie.

Twitter. Literatura faktu; Liczą się tylko wielkie marzenia-20 %20 % I chyba z tego też powodu kiedy w Polsce kazało się tłumaczenie jego autobiografii "Liczą się tylko wielkie marzenia" to stała się ona popularna wśród pasjonatów polityki regionu (ale chyba przede wszystkim wśród miłośników Izraela). Odwaga, wyobraźnia i budowa nowoczesnego Izraela. W 1934 roku jedenastoletni Szimon Peres na zawsze opuścił sztetl Wiszniew, znajdujący się wtedy na terenie Polski, i wyemigrował z rodzicami do Ziemi Izraela.

Odwaga, wyobraźnia i budowa nowoczesnego Izraela" to autobiografia Szimona Peresa, ukazująca punkty zwrotne historii Izraela z perspektywy świadka i decydenta. W naszym dzisiejszym konkursie możecie wygrać 4 egzemplarze tej publikacji! ☞ Ebook - epub, mobi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI