Gure. Historie z Kraju Basków

Gure. Historie z Kraju Basków - Katarzyna Mirgos | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Mirgos
WYMIAR
12,19 MB
NAZWA PLIKU
Gure. Historie z Kraju Basków.pdf
ISBN
2048261095391

OPIS

Baskonia to kraj, który niełatwo znaleźć na mapie. Położona na pograniczu Hiszpanii i Francji, została boleśnie doświadczona przez historię – jednym z jej najdramatyczniejszych momentów było bombardowanie Guerniki. To region zwykle kojarzony z organizacją terrorystyczną ETA i często nieodróżniany od Hiszpanii.Miłość do Baskonii zaczęła się u Katarzyny Mirgos od euskary – języka Basków. Potem objęła kulturę, zwyczaje, kuchnię i przede wszystkim ludzi. Ta miłość jest zapisana w książce. Gure to osobisty przewodnik po historii tego niezwykłego kraju, jego polityce, wierzeniach i współczesnym życiu. Znajdziemy tu między innymi fascynujące opowieści o dawnych mitach i towarzyszącej im religijności, wstrząsające opisy kradzieży dzieci oraz analizę baskijsko-katalońskich relacji i rodzenia się odrębnej tożsamości. Mirgos odczarowuje Baskonię i sprawia, że natychmiast chcemy pakować walizki i wyruszać w podróż, żeby spróbować prawdziwej baskijskiej porrusaldy.

Miłość do Baskonii zaczęła się u Katarzyny Mirgos od ... Gure. Historie z Kraju Basków Katarzyna Mirgos 0 ocen Wydawnictwo: Czarne.

ISBN 978-83-8191-088- (oprawa miękka) Miejsce wydania Wołowiec : Wydawnictwo Wydawnictwo Czarne, Rok wydania 2020. Numer wydania Wydanie I.

POWIĄZANE KSIĄŻKI