Skąd rzeczy biorą nazwę?

Skąd rzeczy biorą nazwę? - Jean Paul Mongin | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jean Paul Mongin
WYMIAR
8,68 MB
NAZWA PLIKU
Skąd rzeczy biorą nazwę?.pdf
ISBN
7410642519789

OPIS

Skąd rzeczy biorą nazwę? Czemu koń nazywa się koń a nie na przykład żyrafa? Bohater i narrator książki, Platon we własnej osobie, prowadzi czytelnika przez takie oraz podobne dylematy szukając rozwiązania wśród odpowiedzi dowcipnych oraz niejednoznacznych - podnoszone klapki odsłaniają różne możliwości. Choć książka pozostawia czytelnika z pytaniem nierozstrzygniętym, odwraca jego uwagę ku samemu stawianiu pytań. Staje się pierwszym krokiem w nauce filozofowania oraz rozwijania myślenia i poczucia humoru. Proste, staranne ilustracje precyzyjnie współgrają z tekstem. Główny bohater i narrator, Platon, zaprasza do odkrywania uroków filozofii! Autor Jean Paul Mongin sam jest filozofem – i wierzy, że dzieci są zdolne zmienić świat.

zatoki, śluz, nabłonek rzęskowy, naczynia krwionośne oczyszczanie powietrza 2021-02-14 11:59:06 Skąd rzeczy biorą nazwę? Czemu koń nazywa się koń a nie na przykład żyrafa? Bohater i narrator książki, sam Platon, prowadzi czytelnika przez takie oraz podobne rozważania szukając rozwiązania wśród odpowiedzi ... Księgarnia internetowa. Książki z rabatami do -40%.

Faktopedia.pl. Skąd więc nazwa Toruń? Od słowa TOR, które w języku starosłowiańskim oznaczało drogę. Jak widzicie, nazwy polskich miast zwykle związane są z dość prozaicznymi rzeczami.

POWIĄZANE KSIĄŻKI