Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół

Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół - Paweł Milcarek | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Milcarek
WYMIAR
7,99 MB
NAZWA PLIKU
Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół.pdf
ISBN
5474343374248

OPIS

W ostatnich latach niemal nieustannie słyszymy i czytamy o konieczności zmian w Kościele. Które z nich są możliwe, które dopuszczalne, a które jedynie dezorientują lub wprost uderzają w to, co niezbędne w wierze i w przekazywaniu wiary? Mówi się również, że „Kościół musi się nieustannie reformować” - ale bez sprecyzowania co może a co nie może podlegać reformie zdanie to staje się beztreściowym banałem.Spróbujmy więc ustalić na czym polega życie wiary, co jest niezbędne w jej trwaniu, w Boski sposób niezmienne, a co może lub czasami powinno podlegać zmianie planowanej przez człowieka - i to ze świadomością, że rzeczy zmienne i niezmienne leżą blisko siebie i zwykle nie da się ich rozdzielić prostą linią.Dopiero na tle tego odróżnienia będzie można powiedzieć wobec niektórych rzeczy: Non possumus.

ISBN: 9788379122981 format: 145x220, stron: 424, oprawa: miękka Strona główna KsiążkiPaweł Milcarek, Tomasz Rowiński - NON POSSUMUS. Niezgoda, której uczy Kościół Niezgoda, której uczy Kościół / Źródło: Wydawnictwo DEMART.

Autorzy (m.in. Paweł Lisicki, Paweł Milcarek, ks.

POWIĄZANE KSIĄŻKI