Medyceusze. Tajemnica Montefeltra

Medyceusze. Tajemnica Montefeltra - Marcello Simonetta | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcello Simonetta
WYMIAR
12,45 MB
NAZWA PLIKU
Medyceusze. Tajemnica Montefeltra.pdf
ISBN
8502179759886

OPIS

Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej.W tym doskonale udokumentowanym opracowaniu, które czyta się jak najlepszy thriller historyczny, autor rozwiązuje jedną z największych zagadek renesansu, wydobywając na światło dzienne prawdę ukrytą w pewnym zaszyfrowanym liście, którego adresatem był papież Sykstus IV.26 kwietnia 1478 roku podczas mszy w katedrze florenckiej doszło do zamachu na życie Wawrzyńca i Juliana Medyceuszy, władców Florencji. Wawrzyńcowi udało się schronić w zakrystii, ale Julian zginął od kilkunastu ciosów sztyletem. Od tego czasu minęło ponad pięćset lat, a o spisku Pazzich napisano już bardzo wiele. Ale prawda o tym, kto naprawdę stał za zamachem i włożył broń w dłonie Pazzich, wciąż czekała na odkrycie.Tajemnica Montefeltra to pasjonująca historia pełna zwrotów akcji, w której obok intryg i zdrad znalazło się też miejsce dla fresków z Kaplicy Sykstyńskiej – narzędzia ostatniej, bezlitosnej wendety Medyceuszy. Doskonały zbiór niezwykle ważnych i mrożących krew w żyłach historii. - Corriere della Sera. Napisana dynamicznie i wnikliwie Tajemnica Montefeltra z pewnością przyczyni się do lepszego poznania historii renesansowej Italii. - The Times Literary Supplement.

Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej" bezpośrednio pod tym linkiem, dzięki czemu w największym stopniu wesprzesz działalność wydawcy lub w wybranych księgarniach internetowych: Śledź nas! Facebook. Tajemnica Montefeltra" Czasami zdarza się, że dopiero po wielu latach wychodzi na jaw prawda dotycząca wydarzeń z przeszłości. Tak jest w przypadku niniejszej książki, której autor rozwiązuje jedną z największych zagadek renesansu za pomocą prawdy ukrytej w pewnym zaszyfrowanym liście zaadresowanym do papieża Sykstusa IV. Tajemnica Montefeltra to pasjonująca historia pełna zwrotów akcji, w której obok intryg i zdrad znalazło się też miejsce dla fresków z Kaplicy Sykstyńskiej - narzędzia ostatniej, bezlitosnej wendety Medyceuszy.

Medyceusze. Tom 1 porównanie cen w 5 sklepach, cena już od 27,50 zł poznaj wiarygodne opinie przeczytaj recenzje sprawdź dane techniczne wybierz najlepszą ofertę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI