Eseje dla Kassandry

Eseje dla Kassandry - Jerzy Stempowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Stempowski
WYMIAR
7,49 MB
NAZWA PLIKU
Eseje dla Kassandry.pdf
ISBN
5121286202183

OPIS

Tom ten zawiera wybór szkiców pisanych między 1929 i 1960. Większa ich część traktuje zagadnienia litera­tury, od Tukidydesa do najnowszych prądów literackich. Esej tytułowy mówi o proroctwach i prorokach. W kilku szkicach autor wspomina dawną Warszawę, z początku obecnego stulecia i z lat trzydziestych. Brydżyści znajdą w nim wspomnienie o młodości Ely Culbertsona” – tak o zbiorze „Eseje dla Kassandry” pisał sam Stempowski.

Brydżyści znajdą w nim wspomnienie o młodości Ely Culbertsona" - tak o zbiorze „Eseje dla Kassandry" pisał sam Stempowski. Esej tytułowy mówi o proroctwach i prorokach. W kilku szkicach autor wspomina dawną Warszawę, z początku obecnego stulecia i z lat trzydziestych.

W kilku szkicach autor wspomina dawną Warszawę, z początku obecnego stulecia i z lat trzydziestych. Brydżyści znajdą w nim wspomnienie o młodości Ely Culbertsona tak o ... Esej tytułowy mówi o proroctwach i prorokach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI