Redagowanie aktów podustawowych. Zagadnienia praktyczne

Redagowanie aktów podustawowych. Zagadnienia praktyczne - Mateusz Kaczocha | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mateusz Kaczocha
WYMIAR
5,41 MB
NAZWA PLIKU
Redagowanie aktów podustawowych. Zagadnienia praktyczne.pdf
ISBN
6930033984627

OPIS

Publikacja w sposób kompleksowy i przystępny przedstawia zasady i reguły redagowania projektów aktów podustawowych, tj. projektów: rozporządzeń, aktów prawa miejscowego i aktów wewnętrznych. Praktyczna realizacja tych zasad i reguł została poparta licznymi przykładami rozwiązań stosowanych zarówno w obecnym prawie, jak i tym projektowanym. Autor zwraca też uwagę na specyfikę opracowywania poszczególnych aktów podustawowych, wynikającą zwłaszcza z prawa ustrojowego, a czasami z odmiennych reguł "Zasad techniki prawodawczej". Ponadto w opracowaniu przedstawiono sposoby rozwiązań problemów, które niejednokrotnie występują w praktyce tworzenia tego typu aktów, przytoczono najczęstsze błędy (np. przekroczenie upoważnienia ustawowego, powtórzenie przepisu ustawy, zdefiniowanie pojęcia ustawowego bez podstawy prawnej), które pojawiają się w projektach aktów podustawowych, i wskazano, w jaki sposób można ich uniknąć.Adresaci:Książka zainteresuje adwokatów, radców prawnych, pracowników administracji rządowej i samorządowej zatrudnionych na stanowiskach związanych z legislacją, a także pracowników naukowych i studentów administracji.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Ebook Redagowanie aktów podustawowych. Zagadnienia praktyczne, Mateusz Kaczocha.

Autor zwraca też uwagę na ... Zagadnienia praktyczne pdf Mateusz Kaczocha Publikacja w sposób kompleksowy i przystępny przedstawia zasady i reguły redagowania projektów aktów podustawowych, tj. projektów: rozporządzeń, aktów prawa miejscowego i aktów wewnętrznych. Redagowanie aktów podustawowych, Kaczocha Mateusz, 89,1 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI